Jerry Sloan wraca?!

Jerry Sloan to żywa legenda Utah Jazz. Poświęcił temu klubowi praktycznie całe życie, zasiadał na ławce trenerskiej tej drużyny przez 23 lata i jest drugim pod względem ilości zwycięstw coachem w historii NBA. Jego powrót nie jest wykluczony.
Chociaż resume jego trenerskiej kariery świeci złotymi literami, to rozstanie z tym, co robił przez całe życie, było nieco gorzkawe. Opuścił on klub niespodziewanie w lutym 2011 roku. Był przemęczony, ale bardzo dużo mówiło się o wewnętrznym konflikcie z liderem, Deronem Williamsem.

Wydawało się, że Jerry Sloan ma wszystkiego dość i raczej nie będzie chciał wrócić do trenerskiego rzemiosła. Pozory mylą.

– Jeżeli pojawiłaby się właściwa sytuacja…czymkolwiek by ona nie była…Właściwie to nie wiem. Musielibyśmy trochę poczekać, żeby ją rozpoznać, ale poziom mojej energii przeszedł ogromną zmianę, odkąd porzuciłem tę pracę. Miałem czas, żeby to wszystko poukładać i czuję się już znacznie lepiej – mówił w wywiadzie trener.

Trudno przywidywać, czym jest owa „właściwa sytuacja”, ale Sloan z pewnością nie powinien narzekać na brak ofert. Washington Wizards mają teraz potężne problemy, przegrali wszystkie 8 meczów i szykuję się tam zmiana sternika. Z Jerrym kontaktowali się także podobno New York Knicks, Indiana Pacers, a nawet Atlanta Hawks.

autor: Bartłomiej Berbeć / sportowefakty.pl

Komentarze do wpisu: “Jerry Sloan wraca?!

  1. Jerry do clippers! Wszyscy wiemy co system Sloana potrafi wyciągnąć z pary PG+PF!

  2. O tym samym pomyślałem CKJE. Pass-first PG i bardzo atletyczny PF + Sloan to mogłaby być groźna ekipa :)

    1. Byl bialy PG i czarny PF to teraz by bylo na odwrot :D Idealny znak naszego swiata, ktory oficjalnie stanal na glowie odkad najlepszym raperem jest bialy, a golfista czarny i nawet prezydent USA czarny :D

  3. po co tam maja dobrego trenera i swietna chemie. widzialbym go w orlando (marzenia…)

Comments are closed.