Houston Rockets wzmacniają skład

Wobec przedłużenia przez Samuela Dalamberta kontraktu z Sacramento Kings drużyna Houston Rockets postanowiła poszukać wzmocnień pod koszem gdzie indziej i podpisała dwuletni kontrakt z Jeffem Adrienem.

Jeff Adrien jest silnym skrzydłowym wywodzącym się z uczelni Connecticut, gdzie miał okazję występować z innym zawodnikiem znajdującym się obecnie w szerokim składzie Rakiet – Hasheem’em Thabeet’em. Warto podkreślić, że w sezonie 2008-09 był kapitanem drużyny UConn Husky. Po grze w drużynie uniwesyteckiej występował między innymi w Bennetonie Treviso, a także Rio Valley Vipers – gdzie w zeszłym sezonie notował: 18,3 pkt; 1,5 as; 11,4 zb oraz 1,44 bl. W zeszłym sezonie ligi NBDL został laureatem nagrody” NBA D-League Impact Player of the Year„, a także graczem stycznia 2011 w tejże lidze. Brał również udział w meczu gwiazd ligi NBDL. W poprzednich rozgrywkach zaliczył także 23 mecze w Golden State Warriors, gdzie zdobywał średnio niecałe 3 pkt i 2,5 zb na mecz.

 

Jak poinformował generalny manager Rockets – Deryl Morey  z Adrienem podpisano dwuletni kontrakt. Okazja do debiutu już dziś w meczu wyjazdowym przeciwko San Antonio Spurs.

Nowo pozyskany gracz mierzy 201 cm, a także waży 110 kg – urodził się 10 lutego 1986 roku w Brookline w stanie Massachussets.

Obecny sezon będzie jego drugim w NBA.

 

Komentarze do wpisu: “Houston Rockets wzmacniają skład

  1. niektóre źrodła sugerują ,że niedługo w Houston i na dwa lata wyląduje Sam Dalembert

Comments are closed.