Carter już w Dallas. Odom za 48h.

Mistrzowie rosną w siłę!

W drugim oficjalnym, niedzielnym treningu drużyny Mistrzów NBA weźmie udział już najnowszy nabytek klubu Vince Carter. Z kolei druga z nowo pozyskanych gwiazd, Lamar Odom, spodziewana jest w poniedziałek wieczorem lub we wtorek rano w Dallas. Jak powszechnie wiadomo najlepsza drużyna ligi poprzedniego sezonu, niespodziewanie została czarnym koniem letnio-jesiennego okresu transferowego i teraz o wiele łatwiej przyjdzie jej walka w obronie tytułu.

W samych superlatywach o ex skrzydłowym L.A. Lakers wypowiedział się jego nowy trener Rick Carlise.

„He’s got 48 hours to report, so he certain has the right to report when he wants to within those provisions. But, when he gets here it won’t take an hour to get him acclimated. He has a very high basketball IQ. He’ll pick our stuff up very quickly.”

Dla przypomnienia, Mavericks w ciągu dwóch pierwszych dni okienka transferowego stracili dwóch wartościowych zawodników w osobach Carona Butlera i Tysona Chandlera. Butler wybrał Clippers, natomiast Chandler – Knicks.Głośno mówi się też o odejściu J.J. Barei (Knicks lub Wolves).  Niespodziewanie w sobotę, po zwolnionego z Suns Vince’a Cartera zgłosił się, za namową jego byłego i już obecnego partnera Jasona Kidda, Mark Cuban.

Tym samym dla 34-letniego weterana, po nieudanym podboju NBA z Nets i Magic, będzie to wielka szansa na zdobycie mistrzowskiego pierścienia (pasa mistrzowskiego czy złotej podkładki pod mysz!). Dotychczas w jego blisko 12-letniej, zawodowej karierze największymi osiągnięciami były indywidualne nobilitacje jak 8-krotny awans do Meczu Gwiazd, tytuł Debiutanta Roku czy zwycięstwo w konkursie wsadów.

Jeszcze większym zaskoczeniem wydaje się jednak być transfer dwukrotnego Mistrza NBA i Najlepszego Rezerwowego ligi – 32-latka, Lamara Odoma. Numer 4 draftu z 1999 roku stanie przed wielką szansą wyjścia z cienia Kobego Bryanta i Paua Gasola a na pewno odnajdzie się w bardzo zespołowo grającej ekipie Mavs. Wiadomo też , że Odom sam poprosił o transfer, czując się niepotrzebnym w ekipie Lakers min. po nieudanym transferze Chrisa Paula, w skład której miał wejść #7. 

O minuty na parkiecie w składzie Mavs będzie teraz walczył z Shawnem Marionem czy Dirkiem Nowitzkim i kto wie czy momentami Rick Carlisle nie zdecyduje się na granie Odomem na centrze?  L.O. grał bowiem na tej pozycji w kadrze amerykańskiej pod Mike’m Krzyzewskim, zdobywając złoty medal podczas Mistrzostw Świata w Turcji (tercet Matrix-Wunderdirk-L.O. wygląda imponująco na papierze).

Spekuluje się też, że Mark Cuban zdołać może wyciągnąć przysłowiowego asa z rękawa, wysyłając pakiet swoich graczy na Florydę po Dwighta Howarda !? Ostatnie dni w NBA pokazują, iż wszystko jeszcze jest możliwe.

Komentarze do wpisu: “Carter już w Dallas. Odom za 48h.

  1. Myślę, że jeszcze kogoś wymienią za centra (Mariona?)

  2. Odom już oficjalne w Mavs, Carter był na treningu ale na ćwiczył, jeszcze nie podpisał umowy.. ale to chyba formalność :)

Comments are closed.