Tyson Chandler Nowojorczykiem

Mike Bibby nowym rozgrywającym!

Jak donosiliśmy w dniu wczorajszym tak dziś stało się to faktem. Mistrz NBA 2011 i podstawowy środkowy Dallas Mavericks – Tyson Chandler – porozumiał się z włodarzami New York Knicks i wesprze Carmelo Anthony’go oraz Amar’e Stoudemire’a w walce o czołową pozycję drużyny na Wschodzie.

Sternicy klubu przystali na warunki zawodnika, oferując mu 4-letnią umowę na wartość aż 58 mln USD. 29-latek ma za sobą najlepszy rok w karierze podczas, którego najpierw zdobył zloty medal Mistrzostw Świata z reprezentacją USA, a następnie celebrował swój pierwszy tytuł Mistrza ligi NBA.

Podczas minionego sezonu Tyson notował średnie 10pkt, 9.4zb oraz rozegrał 74 spotkania. W Dallas pod ręką Ricka Carlisle doskonalił swoje walory defensywne, by w końcówce sezonu otrzymać wyróżnienie i trafić do drugiej piątki defensorów NBA.  Teraz 29-latek będzie tworzył w parze z Amare’m Stoudemirem duet najgroźniejszych i najbardziej atletycznych podkoszowych Eastern Conference.

Knicksi będą dla Chandlera piątym klubem w NBA po Bulls, Hornets, Bobcats i wspomnianych Mavericks. Być może stanie się tak, że Chandler nie będzie miał okazji grać z Chauncey’em Billupsem, który wg różnych źródeł ma być ofiarą amnestii wśród Knicks. Jego miejsce miałby zająć Mike Bibby, któremu wygasła umowa z Miami Heat. Jeśli do tego dojdzie to Billlups zapowiedział zakończenie kariery!

Komentarze do wpisu: “Tyson Chandler Nowojorczykiem

  1. Duże wzmocnienie dla N.Y chociarz chyba troche przeplacili.Zeszły sezon zrobił swoje i to Tyson dyktował warunki,pierścień już ma więc teraz kasa $$

    ps.przewidujecie zrobienie jakiejś ligi typera na nadchodzący sezon?

  2. No to Dallas zostaje troche z niczym;/ Tyson sprzątnięty, Nene praktycznie w Nets i co dalej? Prawdopodobnie Dalembert ktorego dużo przepłacą;/

Comments are closed.