Były Mistrz wsadów miał atak serca.

42-letni autor jednego z najsłynniejszych wsadów do kosza podczas Slam Dunk Contest 1992, Contest Cedric Ceballos, przeżył serię mniejszych ataków serca, a następnie został hospitalizowany. Były zawodnik Lakers i Suns zasłynął w NBA ze wsadu piłki do kosza z zasłoniętymi przepaską oczyma.

Ceballos to jeden z najefektowniej grających koszykarzy lat 90’tych. Najpierw był podporą ataku Phoenix Suns min. wygrywając statystykę skuteczności rzutów z gry (w 1993) a następnie został wytransferowany do Lakers (w 1994 roku Lakers oddali za niego wybór w pierwszej rundzie draftu co w przyszłości zaowocowało wyborem Michaela Finley’a). Jeszcze za czasów gry w Arizonie był blisko gry w finałach NBA przeciwko Chicago Bulls jednak kontuzja uniemożliwiła jego grę w najważniejszej fazie sezonu i otworzyła drogę do kariery Richardowi Dumasowi .

Kontuzja nagarstka wskutek starcia z Dikembe Mutombo (zajął jego miejsce podczas tego święta) również zablokowała mu występ w All Star Game 1995 roku, kiedy prowadził Lakers jako lider i wyciągał z nachudszych lat w historii teamu z Kalifornii.

To w barwach Jeziorowców rozegrał swoje najlepsze spotkanie rzucając 50 oczek Minnesocie.

 

Źródło fotografii: Balconesto historia

42-latek jest niezwykle sympatyczną osobą i zawsze był lubianym graczem nie tylko wśród zawodników własnej drużyny jak również wśród innych ekip. Jego znakiem firmowym – podobnie do Magica Johnsona – jest uśmiech.  Podczas swojej 11-letniej kariery notował najwyższą średnią na poziomie 21.7 pkt na mecz.

Po przygodzie z Lakers wrócił do Arizony wskutek wymiany za Roberta Horry’ego. Następnie już w swoich koncówych latach występował w Detroit Pistons i Dallas Mavericks. Miał też epizod w Rosji i Izraelu z Lokomotivem Kuban oraz Hapoelem Tel Aviv.

Miejmy nadzieję ,że ta legenda NBA wróci do sił po udanym zabiegu chirurgicznym.

Komentarze do wpisu: “Były Mistrz wsadów miał atak serca.

  1. „Podczas swojej 11-letniej kariery notował średnią 21.9 pkt na mecz.” Ja bym powiedział, że 14.3 pkt w trakcie całej kariery. Ba nawet w swoim najlepszym sezonie 1994-95 notował 21.7 punktu. Skąd więc te statystyki ?

    1. chodziło o najlepszą średnią w karierze 21.7.

      mamy pytanie czemu Kolego używasz nieprawdziwego/nie istniejącego adresu mailowego ? jeśli już dyskutujemy to na poważnie i nie średnia była tutaj kluczem a temat ataku serca.

Comments are closed.