Howard: Koszulka Penny’ego powinna być zastrzeżona

Dwight Howard podczas zorganizowanego przez niego meczu gwiazd poruszył temat, który od razu został podchwycony przez media sportowe. Wyraził opinię, że koszulka Penny’ego Hardaway’a powinna zostać zastrzeżona i powieszona pod kopułą Amway Center.

Myślę, że gdy sezon wystartuje – kiedykolwiek to się stanie – jego (Hardaway’a red.) koszulka powinna powędrować w górę za to co zrobił dla Magic i dla całego Orlando. Wszyscy wiemy jak ważną postacią dla koszykówki był Penny. – Dwight Howard

Wg wielu fachowców Hardaway jest jednym z najbardziej niedocenionych gwiazd ostatnich dwudziestu lat. Duży w tym udział miały kontuzje, które sprawiły, że kariera Penny’ego przypominała wieczną walkę ze swoim organizmem. W czasie 14 lat na parkietach NBA zaledwie 5 razy udało mu się rozegrać więcej niż 60 spotkań w sezonie. Dodatkowo jego wartość niesprawiedliwie zaniża stwierdzenie, że grał z O’Nealem więc było mu zdecydowanie łatwiej.

Trzeba pamiętać, że w latach 1995-96 Penny był dwukrotnie wybierany do pierwszej drużyny All-NBA. Jakie nazwiska tam spotykał? Scottie Pippen, Karl Malone, David Robinson, Michael Jordan i John Stockton. Całkiem nieźle… W finałach przeciwko Rockets (1995) notował średnio 25 pkt, 8 ast i 5 zbiórek. Jego fantastyczna gra praktycznie skończyła się po kontuzji z 1998 roku, ale tak jak inny wieczny pacjent – Grant Hill – potrafił się przestawić na rolę zadaniowca i radził sobie w niej bardzo dobrze.

Oglądam spotkania i jestem fanem tej drużyn od paru lat. Zawsze byłem kibicem Magic. Nawet gdy rozstałem się z klubem, mam to na zawsze w swojej krwi. Chciałbym się jakoś zaangażować. Wiecie o co chodzi, przyjść i pooglądać ich grę, treningi i brać udział w działalności dla społeczeństwa Orlando. Fani pokazali, że wciąż mnie kochają i bardzo chciałbym im się odwdzięczyć. – Penny Hardaway

Hardaway występował również w Suns, Knicks i Heat, ale na zawsze zapamiętamy go w pasiastym uniformie Magic. Moim zdaniem zasłużył na zastrzeżenie swojego numeru. Co Wy o tym sądzicie?

Komentarze do wpisu: “Howard: Koszulka Penny’ego powinna być zastrzeżona

  1. Jak najbardziej TAK. Najlepsza Historia Magic tuż obok Shaqa. Niestety szkoda ,że Penny tak nam szybko uciekł bez sukcesu z ligi, praktycznie tuż po przejściu do Suns.

  2. Zaraz minie 20 lat od wielkich Magic, a wciąż mówimy o Pennym Shaqu Grancie Andersonie i innych. Jego koszulka powinna zawisnąć w Orlando, tak jak koszulka Rodmana w Chicago.

  3. Jak najbardziej tak, ale jakoś dziwnie mi względem McGradego.

  4. Macie jakies namiary na te impreze? Chodzi mi o ten mecz gwiazd. Oczywiscie, ze powinna zawisnac!

  5. Macie jakies namiary na ten mecz gwiazd? Oczywiscie, ze powinna zawisnac!

Comments are closed.