Bliżej porozumienia?

Kolejne dni mijają, a zakończenia lockoutu wciąż nie widać. David Stern ogłosił, że jeżeli do końca poniedziałku (dzisiaj) nie zostanie osiągnięte porozumienie to zostaną automatycznie anulowane dwa pierwsze tygodnie rozgrywek. To oznacza dla nas jedno – dziś jest ostatni dzień nadziei, że 1 listopada zobaczymy koszykarzy na parkietach NBA.

Jeszcze w sobotę wydawało się, że nie ma szans na porozumienie. Gwiazdy i członkowie NBPA rozjechali się do domów lub na mecz organizowany przez gwiazdy Miami Heat. W ostatniej chwili – wczoraj – zostało zwołane specjalne posiedzenie. Niestety po nim nie otrzymaliśmy zbyt dużo informacji. Jedyną pozytywną jest to, że potwierdzono dzisiejsze obrady i wciąż możemy liczyć na to, że strony jednak się dogadają.

Another intense meeting, similar process. We’re going to come back at it tomorrow afternoon. We’re going to continue to try to put the time in to if we can get closer to getting a deal done.Derek Fisher

Wczoraj strony bardziej skoncentrowały się na pozostałych elementach nowego układu takich jak salary cap czy luxury tax.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Do tej pory największym problemem jest podział zysków. W poprzednich latach umowy obowiązywała zasada 57% dla graczy, 43% dla właścicieli. Ze względu na straty generowane przez większość klubów (a przynajmniej przez nie deklarowane) liga próbowała forsować podział bardziej korzystny dla zarządzających. Ostatnią propozycją było 50 na 50.

Chris Paul and I will also be utilizing our personal social networking channels to show the fans and you all that we are united and want to get back to work under a fair deal. We invite you each to do the same. To show our unity and to remind the fans that this (is) not our choice and we would like to go back to work and play the game they love to support.Derek Fisher w komunikacie do graczy NBA.

Według dobrze poinformowanych źródeł stacji ESPN gracze są zdeterminowani by nie zejść poniżej pułapu 53%, tymczasem właściciele zarzekają się, że nie dadzą więcej niż 50. Jaką kwotą są te brakujące 3%? Chodzi o około 120 mln $. Dużo? Mało?

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. Fixer pisze:

    3% w porownaniu do tego ile moga stracic to malo, wg mnie wlasciciele powinni sie zgodzic na 53-47

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *