Joey Dorsey podpisze umowę z Caja Laboral

Jak poinformował serwis Sportando, silny skrzydłowy Toronto Raptors Joey Dorsey ma podpisać kontrakt z hiszpańskim zespołem, występującą w Eurolidze – Caja Laboral.


Dorsey podpisał umowę z Caja Laboral na rok. Za sezon 2011/12  spędzony w Hiszpanii ma otrzymać około 750 000 $ plus dodatkowe bonusy. Jego umowa nie zawiera klauzuli o powrocie do NBA w przypadku zakończenia lockoutu.

Mierzący 203 cm skrzydłowy mogący grac także na „piątce”, spędził ostatnie rozgrywki w Toronto Raptors. Swoją karierę w NBA rozpoczął od występów w koszulce Houston Rockets i Sacramento Kings. Jednak w barwach tych dwóch zespołów przez dwa lata rozegrał tylko 18 meczów. Dopiero w ostatnim sezonie dostał więcej szans na pokazanie swoich umiejętności. W 43 spotkaniach grywał średnio po 12.3 minut i notował 3.1 pkt i 4.4 zb.

Absolwent Uniwersyteu Memphis, w Hiszpanii spotka między innymi dwóch innych graczy, którzy przebyli drogę z USA na Stary Kontynent, Francuza Kevina Serpahina i Reggiego Williamsa. Gwiazdami ekipy z Baskonii będą także Mirza Teletovic, Fernando San Emeterio i Pablo Prigioni, a trenerem słynny Czarnogórzec – Dusko Ivanovic.

Tak silna ekipa będzie jednym z faworytów tegorocznej Euroligi, w której rywalami nowego klubu Dorseya będą Olympiacos Pireus, Fenerbache Ulker, Bizkaia Bilbao, Bennet Cantu i Sluc Nancy.

Komentarze do wpisu: “Joey Dorsey podpisze umowę z Caja Laboral

Comments are closed.