Beyond The Glory.

Jakiś czas temu zamieszczony został artykuł tyczący się filmów gdzie jedną z głównych ról odgrywała koszykówka tak tym razem przybliżę kwestię filmów dokumentalnych.

W kraju za wielką wodą na początku roku 2001 rozpoczęła się emisja cyklu dokumentalnego poświęconego sportowcom, choć inne osoby także się przewijały. Mowa o serii Beyond the Glory której producentami byli Seve Michaels i Frank Sinton, a owocem ich działań jest niepełne pięć sezonów serii liczącej razem 53 odcinki (emisja zakończona na początku 2006 roku).


Każdy epizod poświęcony jest innej osobie, gdzie niemal od najmłodszych lat przedstawiona jest życie/kariera sportowca, zarówno wzloty jak i upadki niemal po dzień emisji. Rzecz jasna wśród występujących gwiazd nie mogło zabraknąć graczy NBA (jakże bym inaczej wspominał na łamach tego portalu o tym?), tj. Kobe Bryant, Vince Carter, Kevin Garnett, Grant Hill, Dennis Rodman i inni. 

Niestety nie jest łatwo o zobaczenie wszystkich odcinków (tak, na YouTube’ie idzie czegoś nie znaleźć), DVD żadne oficjalne (chyba) się  nie ukazało, ale osobiście udało mi się dotrzeć do jedynastu, więc aż tak źle nie jest. Każdemu kto ma ochotę ciut bardziej zgłębić się w życiorys gwiazd parkietu, niżeli przeczytanie informacji na Wikipedii – polecam. Poniżej pierwsza z pięciu części odcina poświęconej D.Rodmanowi.

Komentarze do wpisu: “Beyond The Glory.

  1. Wielkie dzięki! Będę miał co oglądać w najbliższym czasie, tym bardziej, że nie zapowiada się na szybki początek nowego sezonu.

Comments are closed.