Butologia: Finały 2011

Autor: c. (butologia.blogspot.com)

Finały 2011 już za nami, co nie znaczy że nie można jeszcze poruszyć kwestii obuwniczej. Tak jak to w Miami Heat mamy pierwszoplanowe gwiazdy producentów – LeBron James (Nike), Dwyane Wade (Jordan Brand), których modelami/kolorystykami jesteśmy regularnie zasypywani. A w czym grali obecni mistrzowie?

Dirk Nowitzki – Nike Hyperdunk 2010.Według mnie jeden z lepszych modeli jakie Wunder Dirk przywdział w ostatnich latach – jego Players Exlusive nie często było topowym modelem.

Jason Kidd – Peak Kidd III. Po rozstaniu z firmą Nike, Kidd doczekał się już trzeciego swojego modelu od chińskiego producenta.

Jason Terry – Reebok Zig Slash. Dla Terry’ego została jakiś czas temu stworzona specjalna kolorystyka tego modelu widoczna poniżej, którą także używał w finałach..

Shawn Marion – Nike Air Max Fly By w kolorystyce zrobionej dla niego, a także Nike Hyperdunk 2010.

Tyson Chandler – Nike Hyperdunk 2010

Jose Juan Barea – Converse Star Player Evo Low (wersja 'low’ na zdjeciach poza stopami zawodników nie znalazłem, stąd poniżej prezentowana wersja 'high’)

DeShawn Stevenson – Adidas adiPure

Brian Cardinal – Nike Shox BB Pro

Ian Mahinmi – Nike Zoom Hyperfuse

Brendan Haywood – Nike Zoom Hyperfuse

Peja Stojakovic – Nike Zoom Kobe VI

Rzeczą dla mnie poniekąd interesującą jest fakt, że tak naprawdę zawodnicy z Dallas nie mieli specjalnych par na mecze u siebie czy na wyjeździe w finałach, jeśli nawet ukazywała się sygnowana kolorystyka zawodnika, nie był to raczej główny temat portali obuwniczych (patrz – każda kolorystyka LBJ), ani nikt nie pytał się fanów poprzez Twittera którą parę wybrać (patrz – D.Wade).

Zdjęcia: sneakernews.com, counterkicks.com

Komentarze do wpisu: “Butologia: Finały 2011

  1. But Kidda – paskudne….za to Cons’y JJ Barei – świetne!

Comments are closed.