Dzienna porcja ciekawostek (26)

To już pewne! Będzie powtórka Finałów 2006, bowiem Heat pokonali Bulls – była to ich czwarta wygrana w Finałach Wschodu – i dotarli do Wielkiego Finału, gdzie od wczoraj czekają na nich Dallas Mavericks. Niestety, pojawiła się też smutna wiadomość – Margo Dydek nie żyje.

* Miami Heat 83:80 Chicago Bulls

Recap | Boxscore

– Na 3:14 do końca meczu 12 punktami prowadzili.. Bulls. Wliczając RS, Bulls do tego meczu byli 53-0, gdy w czwartej kwarcie prowadzili dwucyfrową liczbą punktów. Heat zakończyli mecz runem 18-3 (Miami 6-6 FG) i awansowali po raz drugi w historii organizacji do Wielkich Finałów.

– Wielka Trójka Miami zdobyła aż 69 punktów z 83 całego zespołu, zdobyli też 33 ostatnich oczek Miami w tym meczu. Po trzech kwartach mieli jednak tyle samo strat co trafionych rzutów z gry (13). Dwyane Wade w całym meczu tracił aż dziewięciokrotnie, wyrównał rekord organizacji w meczu PO.

Carlos Boozer i Joakim Noah zdobyli w sumie 10 punktów, razem rozgrywając ponad 50 minut. Bulls bez ich pomocy zdobyli tylko 26 punktów z pomalowanego (16 w Q1)

– Miami są pierwszą od 1995 roku drużyną (Rockets), która po przegraniu pierwszego meczu 20 punktami wygrywa całą serię.

* Awans Heat oznacza powtórkę z 2006 roku.

Wtedy Heat, tak jak teraz, rywalizowali z Dallas Mavericks. Tamtą rywalizację lepiej wspominają gracze z Florydy (4-2). Wtedy jednak (jak to zabrzmi) pomógł im brak przewagi własnego parkietu, gdyż po przegraniu 2 pierwszych meczów wygrali trzy u siebie, co wystarczyło im by się ostatecznie 'rozkręcić’.

Teraz to Heat mają HCA. Pierwszy mecz już w nocy z wtorku na środę o godz. 3:00. Stay tuned, to może być bardzo ciekawa seria, jednak trudno, by dorównała zeszłorocznemu Finałowi. Chociaż nigdy nic nie wiadomo.

Nagrody dnia

MVP: LeBron James (MIA)

Najlepszy przegrany: Derrick Rose (CHI)

Najlepszy rezerwowy: Ronnie Brewer (CHI)

Piątka dnia: Rose – Wade – James – Bosh – Thomas

Najlepsi

punkty: James (28)

zbiórki: James (11)

asysty: Rose (8)

przechwyty: James (3)

bloki: Bosh (4)

Komentarze do wpisu: “Dzienna porcja ciekawostek (26)

  1. Miami w tych PO maja niesamowite koncowki, tak bylo w przypadku konfrontacji z C’s i tak samo niedawno z bulls. Dallas rowniez graja swietnie w decydujacych momentach meczu. Obie druzyny potrafia sie zmotywowac i grac bezblednie w koncowkach, ciekawe kto lepiej wykorzysta ta bron w finalach :)

Comments are closed.