Rubio wciąż nie dla T’wolves?

Po zakończeniu obecnego sezonu wydawało się, że Ricky Rubio już na pewno trafi na parkiety NBA i wzmocni najgorszy zespół RS – Minnesota Timberwoles. Teraz – po rozmowach między zespołem, agentem gracza i Regal Barcelona (europejskim klubem Rubio) – szanse te oceniane są już na 90%.

Te rozgrywki w ACB miały być dla Ricky’ego przełomowe. Okazało się jednak, że złote dziecko hiszpańskiego basketu zaczęło zawodzić. Sezon kończył wchodząc z ławki. To sprawiło, że Regal Barcelona nasiliła starania by wyruszył za Ocean co wiązałoby się z przypływem gotówki do klubu (klauzula wykupu).

Wg eksperta ESPN – Ricka Buchera – jeżeli ma dojść do podpisania umowy z Rubio to musi się to stać w najbliższym czasie, ponieważ będzie mu zależało na większych pieniądzach, które może zablokować lockout. Osobiście widziałem zaledwie kilka spotkań Ricky’ego i nie uważam go za gotowego do gry przeciwko Rose’owi, Rondo, Paulowi czy Williamsowi. Co Wy o tym sądzicie?

Komentarze do wpisu: “Rubio wciąż nie dla T’wolves?

 1. Rubio na Euro U16 miał w średnie 23.3/12.8/7.1 i do tego świetnie przechwycał jeśli się nie mylę, zaliczył nawet quadruple-double. Ma technikę, która klasyfikuje go automatycznie w czołówce NBA. Brakuje mu atletyzmu, ale powinien to szybko nadrobić.

  Myślę, że gdyby przeszedł do NBA wcześniej miałby słaby sezon debiutancki, ale dzisiaj byłby zdecydowanie dalej niż jest po latach gry w Barcelonie. Zatrzymał się w rozwoju, a przecież kręcić takie cyferki na jakimkolwiek szczeblu – nawet amatorskim to przejaw czegoś więcej.

  PS w zeszłym roku triple-double w finale U16 wywinął Dario Saric, a w 08 na poziomie 22/16 grał Kanter, ale to tak tylko w formie ciekawostki.

 2. fajne. wrzucaj takie hity to chętnie coś wstawimy bo dla mnie Sarić to było do dziś anonimowe nazwisko. dzięki!!

 3. życzę mu jak najlepiej, ponieważ bądź co bądź niewielu europejczykom udaje się dostać do NBA, jednak to nie jest zawodnik który w NBA wiele zwojuje, sadzę że jest w stanie kręcić statsy na poziomie 12 PPG 3/4 RPG i 8 APG (myślę że ciężko będzie mu zrobić 1.5 przechwytu), do tego, nie obrażając wszystkich jego fanów, pomiędzy nim a D-Rose’em, RR9, CP3, D-Will’em czy Stephem Curry’m jest lekko mówiąc przepaść. także poziom NBA z pewnością ale co najwyżej DJ. Augustin ;]

 4. P.S. myślę że raczej mizerne wzmocnienie dla T-Wolves ;]

 5. Chłopak nie zrobi postępu póki nie pojawi sie w NBA, taka prawda.
  Nie od razu bedzie gwiazda, ale (jak pokazał nasz MG) po jakiś 3 latach można sie wyrobić ;)

 6. Nie rozumiem zachwytu nad Rubio, solidny to on jest na eurolige, zadna tam gwiazda. W nba przepadnie , nie widzę w nim charakteru

Comments are closed.