Cho już dziękujemy, Jennings zmieni klub?

Porcja newsów

1. Rich Cho – pracujący w Oregonie przez 10 miesięcy – stracił posadę GM’a w Portland. Chad Buchanan, który był szefem scoutingu w Blazers, został mianowany tymczasowym zastępcą Cho. Dla przypomnienia właściciel Smug Paul Allen, zwolnił przed 12 miesiącami innego swojego, generalnego managera – Kevina Pritcharda. Cho wcześniej pracował jako asystent managera w Oklahomie City dla Thunder. Najważniejsze ruchy już ex pracownika Trailblazers to oddanie Jerryda Baylessa do Nowego Orleanu oraz pozyskanie Geralda Wallace’a z Charlotte. Mający azjatyckie pochodzenie manager również doprowadził do przedłużenia umowy z Wesley’em Matthewsem.

2. Kozły są gotowe usiąść do rozmów w sprawie wymiany Brandona Jenningsa! Taką informację przekazał do naszych uszu CBS sports. Wpływ na szukanie możliwości wymiany dla tego rozgrywającego miała liczba opuszczonych spotkań podczas sezonu zasadniczego (19), a także spadające wskaźniki: asyst (tylko 4,8 na mecz) oraz skuteczności z gry (32,3% za trzy punkty, podczas gdy w debiutanckim sezonie osiągał 37,4%). Dla przypomnienia Jennings rozpoczynał swoją zawodową karierę od występów we włoskiej Lottomatice.

3. Orlando Magic może być zainteresowane ponownym sprowadzeniem Rasharda Lewisa, taką informację podali dziennikarze Orlando Sentinel. Mogłoby to nastąpić po sezonie 2011-12, gdyby skrzydłowy zdecydował się na odstąpienie od ostatniego roku swojej umowy oraz wykup za sumę 10 mln USD.

4. Kawalerzyści nie pozyskają Rudy’ego Gay’a z Memphis. Włodarze Grizzlies odmówili ofercie klubu z Ohio dającej im potencjalną możliwość wykorzystania blisko 15 mln pułapu płacowego ( po LeBronie Jamesie) oraz czwarty wybór draftu 2011. Tym samym Dan Gilbert będzie nieco zmuszony wykorzystać swój drugi najlepszy los na loterii i poszukać szczęścia wśród rookies, wszak najgorętsze nazwiska tego lata transferowego ukupują pozycje numer 4 czy 5 (David West, Marc Gasol, Tyson Chandler, Nene Hilario etc.)

5 . Cavs chętnie sięgnęliby po wszechstronnego Derricka Williamsa. Przeszkodą może być jednak Minnesota i Dave Kahn. Drugie w loterii Wilki chcą wesprzeć swoich skrzydłowych jak Michael Beasley, Kevin Love czy Anthony Randolph właśnie osobą Williamsa. Liczą również na przekonanie do gry w zimnym klimacie Ricky’ego Rubio. GM Wolves ponadto ciągle się waha, co do przyszłości Kurta Rambisa..

6. Sierpień bądź wrzesień przyniesie nam pewniejszą odpowiedź na temat przyszłej i potencjalnej gry czy kontynuowanie kariery przez Yao Minga.

7. Rodney Stuckey z Pistons, po raz trzeci w przeciągu swojej przygody z NBA zmienił agenta..

8. Doc Rivers będzie potrzebował nowego asystenta trenera w przypadku zatrudnienia przez Warriors, Rockets lub inną drużynę Lawrence’a Franka. Ex coach Nets ostatnio regularnie uczęszcza na tzw. interwiew i ma nadzieję na własny rozwój i główną posadę. Co do wsparcia dla Riversa, ostatnio w Bostonie pojawiło się na łamach gazet, nazwisko legendarnego już Larry’ego Browna.

9. Coraz więcej graczy NBA zamierza wziąć udział w Eurobaskecie 2011, rozgrywanym na Litwie. Na razie wiemy, że na szklanym ekranie obejrzymy Tony’ego Parkera, Borisa Diawa, Paua i Marca Gasola, Rudy’ego Fernandeza, Ersana Illyasovę, Seimha Erdena, Omera Asika czy Hedo Turkoglu.

10. Na celowniku New York Knicks mających szansę wybrać gracza z numer 17 podczas draftu, znalazł się Litwin Donatas Motiejunas. Po oddanych do Denver Gallinarim i Mozgovie, Mike D’Antoni ma nadzieję, że znów europejski wybór okaże się trafnym!

11. W sprawie potencjalnej gry i kontuzji swojego syna, zabrała głos matka Shaquille’a O’Neala sugerując, iż Diesel pewnie będzie chciał wrócić do gry w następnym sezonie (jeśli zdrowie mu na to pozwoli). Zasugerowała ona, że Shaq na pewno tego sezonu nie zaliczy do udanych i wiele zrobi by udowodnić swoją przydatność w grze.

Komentarze do wpisu: “Cho już dziękujemy, Jennings zmieni klub?

  1. Cho został zwolniony za zawieszenia Roya… Allen powiedział, że nie było chemii między już ex-GM a drużyną.

Comments are closed.