McHale o krok od stołka trenera Rakiet

Karuzela trenerska


1. Były gwiazdor Boston Celtics, 3-krotny Mistrz NBA, wybierany 2.razy Rezerwowym Roku, ex trener Minnesoty Timberwolves okazuje się być głównym kandydatem do przejęcia schedy po Ricku Adelmanie w zespole Houston Rockets. Wg doniesień z Texasu Kevin McHale prowadzi w wyścigu o stołek trenera Rakiet, wyprzedzając Lawrence’a Franka oraz Dwayne’a Casey’a. Finałowe rozmowy, uwieńczone kontraktem, mają mieć miejsce pod koniec następnego tygodnia. Dodam, że Leslie Alexander tj. szef Rockets sondował zatrudnienie i rozmawiał też z trenerami jak: Frank Vogel i Mike Woodson. Na pewno w klubie chciałby z nowym trenerem współpracować Yao Ming, który ostatnio pozytywnie wypowiedział się w tej kwestii..


2. W piątek dobiegły do nas wieści z Kalifornii na temat nowego nazwiska na liście kandydatów na posadę trenera Lakers. Mowa oczywiście o byłym Trenerze Roku z Cavs, Mike’u Brownie. Z tego co donoszą stacje amerykańskie, włodarze klubu z L.A. ciągle jednak stawiają najwyżej akcje Briana Shawa. W weekend miało też dojść do rozmów z Rickiem Adelmanem. Wiadomo, iż nowy coach Lakers nie będzie miał wielkiego pola manewru na rynku transferowym, gdyż wielu graczy klubu ma ważne umowy co najmniej na najbliższy sezon!

3. Wspomniany Mike Brown jest z kolei faworytem na nowego trenera Golden State Warriors. Również w ten weekend z zarządem klubu i min. z nowym pracownikiem Wojowników – Jerrym Westem – miał się spotkać w/w Frank. Wieść niesie, iż przed dwoma tygodniami na rozmowach w Oakland widziany był Mark Jackson. Bardzo możliwe, że w przeciągu tygodnia będzie on w siedzibie klubu na swoim drugim interview. Spekuluje się, iż do Oakland może wrócić Antawn Jamison, a za niego do Cleveland powędruje David Lee!

4. Joe Dumars ciągle się waha i nie podjął decyzji w sprawie swojego head coacha, Johna Kuestera. Słabo spisującemu się szkoleniowcowi został finalny rok z trzyletniej umowy.  Myślę, że wiele będzie zależało od decyzji nowego właściciela Tłoków – Toma Gore’a. Tymczasem zainteresowanie grą dla Pistons wyraził Brandon Knight!


5. Jerry Colangelo uratował posadę Generalnego Managera w Toronto i spekuluje się coraz otwarciej, iż na swoim dotychczasowym stołku pozostanie również trener Jay Triano. Główny cel transferowy klubu to będzie wzmocnienie pozycji numer 5.

Komentarze do wpisu: “McHale o krok od stołka trenera Rakiet

  1. Czy naprawdę każda informacja musi się kończyć wykrzyknikiem?

    btw. Wymiany Jamison-Lee to nawet Kahn by nie wymyślił ;)

    1. trochę chyba narzekasz kolego (ponadto 3 z 5)..warto by było zapytać o źródło tak? proszę: Oakland Tribune. Niestety dla Ciebie nie ograniczam się tylko do probasketu i polskich źródeł w informacjach. pozdrawiam

  2. Co do wymiany Cavs – Warriors to moje źródła mówią o tym, że GSW chcą wcisnąć Jamisona na PF, Lee przesunąć na C czyli wylatuje Biedrins i jeszcze ktoś. Żeby nie było – też walnę wykrzyknikiem! A co!

Comments are closed.