Zgodnie z oczekiwaniami Griffin został Debiutantem Roku

Według nieoficjalnych źródeł wiadomo, że skrzydłowy Los Angeles Clippers został wybrany Najlepszym Debiutantem Sezonu (ROY). Blake Griffin pokonał Johna Walla wybranego z jedynką w drafcie 2010.

We wtorek klub z Kalifornii zapowiedział zwołanie konferencji prasowej, na której zostanie przedstawiony zdobywca jednej z ważniejszych nagród w NBA. Wiadomo więc, że chodzi o Blake’a Griffina, który w swoim pierwszym sezonie w NBA zaliczył statystyki na poziomie 22.5 punktu, 12.1 zbiórki i 3.8 asysty na mecz.

Skrzydłowy Clippers stał się pierwszym debiutantem od czasów Yao Minga (2003), który wystąpił w Meczu Gwiazd NBA. Griffin w trakcie All-Star Weekend w Los Angeles wygrał Konkurs Wsadów.

22-latek stał się czwartym w historii zawodnikiem, który został uznany Najlepszym Debiutantem nie grając w roku swojego draftu. Wcześniej było to David Robinson, Larry Bird i Jerry Lucas.

Info za SportoweFakty.pl

Komentarze do wpisu: “Zgodnie z oczekiwaniami Griffin został Debiutantem Roku

    1. ja na Granta Hilla;) ponoć NBA jest blisko zatwierdzenia faktu ,że gracze z 40stką na karku mogą ponownie ubiegać się o rookie of the year;;)))))

  1. Skąd wiecie że chodzi o Griffina ? :) A może chodzi o Erca Bledsoe’a? Dobra żartuje;p

Comments are closed.