Podsumowanie 22. tygodnia

Minął już 21 tydzień rozgrywek NBA. Jak zwykle – krótko w 5 kategoriach podsumujemy jak on wyglądał naszym zdaniem. Tydzień temu (po raz drugi z rzędu) MVP został Derrick Rose (32% głosów). Zaraz za jego plecami uplasował się LeBron James (23%). Trzecie miejsce zajęli zaś ex-equo Tyler Hansbrough i Marcin Gortat (po 11% głosów) .  Kto zostanie wybrany MVP 22 tygodnia na enbiej.pl ?

(polls)

Jak co tydzień mamy ten sam zestaw pytań:

Kto był najlepszym graczem w ubiegłbym tygodniu, czyli nasz MVP :

Pierwsza 5tka ubiegłego tygodnia:

Drużyna tygodnia:

Wpadka tygodnia:

Wydarzenie tygodnia:

Nasze typy znajdują się w rozwinięciu.

Woy9

MVP tygodnia: Na drugim miejscu Dwane Wade, głównie za końcówkę spotkania w Detroit i osiągi bliskie TD w spotkaniu z Sixers (39pkt).Przed nim tylko Kobe Bryant prowadzący Lakers do bilansu 14-1 od All Star i min 42pkt wyczyn przeciw Suns oraz 37 oczek w starciu z Clippers.

Piątka tygodnia: Dwyane Wade – Kobe Bryant – LeBron James (blisko TD w 2.kolejnych meczach) – Blake Griffin (min za swoje wielkie triple double przeciw Wizards oraz świetne akcje przeciwko Lakers) – Dwight Howard (poprowadził Magię do wygranych w trzech kolejnych grach). Forma czterech wielkich sugeruje ,że play off coraz bliżej.

Drużyna tygodnia: A zarazem niespodzianka tygodnia to Sacramento Kings przy ich 3 wygranych w 4spotkaniach.

Wydarzenie tygodnia: Dla nas to gra Marcina Gortata przeciw Lakers i jego klubowy rekord 16 dubletow w roli zmiennika.

Wpadka tygodnia: To przereklamowani Knicks, a bilans 35-38 wynika min z serii 6porażek.Obecnie tylko 7msc na Wschodzie.

Dwyane Wade, Heat, Marvin Williams, Hawks
Dwyane Wade, Marvin Williams. Fot. Victor Baldizon/NBAE via Getty Images

Bob

MVP tygodnia: Dwyane Wade. Ważne wygrane (szczególnie z Hawks i Sixers) no i niesamowite numery w tym drugim spotkaniu. Dodatkowe wyróżnienie daję dwójce graczy: Carlosowi Delfino, który w ostatnich 5 meczach notuje średnio 23,8 zdobytych punktów i Kevinowi Martinowi z Rockets za 5 z rzędu wygranych i średnio 27,4 ppg.

Piątka tygodnia: Dwyane Wade – Kobe Bryant – Kevin Durant – Blake Griffin – Dwight Howard

Drużyna tygodnia: LA Lakers. Zdecydowanie najlepsza gra i widać po nich gotowość do walki o kolejny tytuł

Wydarzenie tygodnia: 39/11/8/5/3 Dwyane Wade’a, a także wygrana w ostatnich sekundach Blazers w meczu, który Spurs mieli już w kieszeni.

Wpadka tygodnia: Knicks za 6 porażek z rzędu i w sumie już 9 w ostatnich 10 spotkaniach. Dodatkowo zadyszka Celtics po wymianie i porażki u siebie z Grizzlies i Bobcats.

Mac

MVP tygodnia: Kobe Bryant („Black Mamba” pokazał w ostatnich meczach wielką klasę. Grał jak prawdziwy lider i poprowadził swój zespół do kolejnych zwycięstw).

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Dwyane Wade – Kobe Bryant – Anthony Randolph – Dwight Howard

Drużyna tygodnia: Los Angeles Lakers (są na fali, Playoffs się zbliża i „Jeziorowcy” zaczynają grozić palcem całej czołówce)

Wpadka tygodnia: Chicago Bulls umacniają się na przedzie w Konferencji Wschodniej.

Wydarzenie tygodnia: Beznadziejna forma jaką prezentują New York Knicks. Po wielkich wymianach raczej nie tego oczekiwali…

Kobe Bryant
Kobe Bryant. Fot. Chris Carlson/AP Photo

Piotr Gładczak

MVP tygodnia: Kobe Bryant – trzy wygrane Lakers i średnia ponad 33 punkty, 6 asyst i niemal 7 zbiórek w każdym meczu. Kobe jak na weterana przystało wie kiedy „złapać” najlepszą formę.

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Kobe Bryant – LeBron James – Anthony Randolph – Dwight Howard

Drużyna tygodnia: Los Angeles Lakers – „Jeziorowcy” rozpoczęli już przedłużony finisz, który patrząc na obecna formę zakończy się kolejnym mistrzostwem.

Wpadka tygodnia: Postawa Knicks. Pięć porażek z rzędu w tym cztery w poprzednim tygodniu. Już tylko siódme miejsce na Wschodzie. Na sukcesy z Melo trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Wydarzenie tygodnia: Kolejny udany tydzień Memphis Grizzlies. Grając ciągle bez Rudy’ego Gaya są faworytami do zajęcia ósmego miejsca na Zachodzie. W minionym tygodniu dwie ważne wygrane (Jazz, Celtics) i minimalna porażka z rozpędzonym Bulls.

Enbiejowy

MVP tygodnia: Kobe Bryant

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Kobe Bryant – LeBron James – Anthony Randolph – Dwight Howard

Drużyna tygodnia: Orlando Magic i Sacramento Kings. Kibicuję obu tym drużynom i cieszę się z ich ostatnich sukcesów (Magic – seria zwycięstw, Kings wygranie 3 z 4 spotkań).

Wpadka tygodnia: porażki New York Knicks

Wydarzenie tygodnia: utrzymywanie się Bulls na szczycie Wschodu

Komentarze do wpisu: “Podsumowanie 22. tygodnia

  1. Chyba ktoś zapomniał o magicznym rzucie Emeki Okafora ;]

  2. myślę, że powinno to jakoś zostać oznaczone… bo np. „utrzymanie się bulls na szczycie Wschodu” – co to za wydarzenie?
    Ten rzut był niesamowity, jeden z najszczęśliwszych w NBA, sami komentatorzy mówili że szczęśliwszego w całej swojej historii nie widzieli…

  3. Spokojnie, rzut Okafora jeszcze będzie specjalnie wyróżniony na tym blogu ;)

    Pozdrawiam

  4. Rzut faktycznie niezły, ale NBA pamięta wiele jeszcze lepszych i szczęśliwych, a utrzymanie się Bulls to jest wydarzenie. I to wielkie wydarzenie. Kto się tego spodziewał przed sezonem?

Comments are closed.