Buntownicy znów zlali Knicks na kwaśne jabłko..

To była konfrontacja dobrych znajomych i obaj wystąpili w głównych rolach pojedynku. Matrix trafił na STATA i nieco odesłali na boczny tor, konfrontację Dirka Nowitzkiego z Carmelo Anthonym. Mecz w American Airlines Center był z gatunku tych granych w stylu run&gun, z tymże przyjezdni nie wytrzymali wysokiego tempa gry. Zwłaszcza Carmelo Anthony, który zanotował najgorszy występ w trykocie Knicks.

WunderDirk, Jet i Matrix czyli Nowitzki, Terry i Marion – prowadzili atak Mavericks, obnażając słabe strony, występujących bez leczącego uraz – Billupsa – Knicks. Przyjezdni w tym występie nie byli w stanie zatrzymać gorącego, teksańskiego trio, a ponadto ich defensywa ciągle przypomina szwajcarski ser..

Wspomniane gwiazdy Dallas, zaaplikowały rywalom 66 oczek, trafiając 11. rzutów zza łuku, a ponadto notując bardzo dobrą skuteczność 51% ze wszystkich rzutów z gry. Gospodarze zdominowali również walkę na tablicach (47-37).

Nie pomógł przyjezdnym jeden z najlepszych występów w sezonie Amar’e Stoudemire’a. Najlepszy gracz ekipy Knicks zdobył aż 18pkt podczas trzeciej odsłony, mimo stłuczonego łokcia, którego okładał w każdej dłuższej przerwie lodem. Łączna zdobycz STAT’a to 36 oczek!

Niestety do poziomu kolegi nie dopasował się nowy lider ekipy Mike’a D’Antoniego, wobec, którego wielkie plany ma zarząd klubu. Carmelo Anthony trafiał do kosza tylko co trzeci rzut, łącznie uzyskując tylko 18pkt. Melo czuł presję Mariona, a jego dorobek podreperowała liczba zbiórek (10) czy asyst (5).

Wiele w tym spotkaniu zależało od zmienników, zwłaszcza domowników, którzy wnieśli do gry aż 53 oczka. Dla porównania goście dostali tylko 16 punktów od rezerw, a 14 padło łupem Shawne’a Williamsa.

Wracając do Amar’e. Stoudemire złapał swoje 16.przewinienie techniczne w tym sezonie i najprawdopodobniej będzie musiał pauzować podczas następnej konfrontacji drużyny przeciwko Pacers (chyba ,że NBA Office zmieni faul i oddali karę podkoszowego).

Knicks właściwie czeka podwójna przeprawa z teamem trenera Vogela w ciągu następnych 6 dni. Po nich czekają ich pojedynki na Wschodnim Wybrzeżu USA, wyjazdowe: przeciwko Bucks, Pistons oraz w swojej mecce przeciwko Grizzlies.

Bilans nowojorczyków to 6-4 od czasu przybycia Melo. Jednak przeciwko teamowi z Texasu notują oni niechlubny bilans. Podczas ostatnich 19.konfrontacji przegrali N.Y. aż 17.razy!!

Mavs wygrali już 47. spotkań na przestrzeni sezonu i skutecznie gubią Lakers, którzy mają na koncie o 3.więcej porażki.

Dallas Mavericks – New York Knicks 127:109 (31:22, 41:29, 27:34, 28:24)

Najlepsi strzelcy: Nowitzki 23 (9zb), Marion 22 (8zb), Terry 21 oraz Stoudemire 36 (7zb), Fields 19 (6zb), Douglas 18 (8as), Anthony 18 (10zb. 5as)

Komentarze do wpisu: “Buntownicy znów zlali Knicks na kwaśne jabłko..

  1. Mavs to dla mnie jedna z ciekawszych „zagadek” tego sezonu. Ciekawe jak po tak dobrym sezonie zaprezentuję się w play-offs?

Comments are closed.