Lista najlepszych wymian typu last minute

10. Jeff Hornacek w 1994 roku trafił do Jazz z 76ers; parę lat później i min. dzięki tej wymianie Utah dwukrotnie grali w NBA Finals

9. Chris Webber opuścił w lutym 2005 Królów z Sacramento i powędrował do Sixers. Niestety nie był tam sobą i nie czarował jak wcześniej swoją grą, a nazwisko zostało bez tytułu mistrza

8. Tim Hardaway z Oakland , przeniósł się do Miami pod skrzydła Pata Riley’a, w lutym ’96. Stworzył świetny duet z Alonzo Mouringiem!

7. Baron Davis na początku 2005 roku, został oddany z Hornets do Warriors. Lata później poprowadził team Dona Nelsona do sensacyjnej wygranej w P.O. nad faworyzowanymi Mavericks.

6. Mark Jackson wrócił do Indianapolis, po przygodzie w Denver, w lutym ’97. Ojcem trade’u był dobrze nam znany Donnie Walsh! Jackson z Killerem-Millerem zaprowadzili Pacers to pamiętnych finałów NBA przeciwko Lakers.

5. SuperSonics otrzymali z Bucks Ray’a Allena w zamian za słabnącego Gary’ego Paytona, na początku 2003 roku.

4. Dikembe Mutombo trafił z Hawks do Sixers i wyraźnie pomógł w 2001 roku Allenowi Iversonowi w walce o tytuł mistrza NBA. Warto dodać, że w drugą stronę powędrował wówczas wybrany do All Star Game, ale i kontuzjowany Theo Ratliff (nigdy potem nie wrócił na tak wysoki poziom!).

3. Pau Gasol przeniósł się, w pamiętnej wymianie 2008 roku do Lakers, w zamian za Kwame’a Browna z Grizzlies. Złoty interes Mitcha Kupchaka. Ta wymiana dała L.A. budowę dynastii i dwa mistrzowskie tytuły!

2. Rasheed Wallace z Hawks, zamienił Hawks na Pistons i zagrał w Mo-town w dwóch z rzędu NBA Finals. Bob Sura i Zaza Pachulia to była śmieszna cena za gracza All Star.

1. Moja ulubiona, która nie zapowiadała sukcesu do samego końca rozgrywek. W 1995 roku Clyde Drexler wrócił na stare śmieci do Houston, by ponownie zagrać o najwyższe trofea, u boku Hakeema Olajuwona. W drugą stronę poszedł Otis Thorpe.. Efekt pierwszy to deklasacja Magików (sweep 4-0) w finale ligi, efekt drugi rok później w Texasie gościło naprawdę wielkie trio z Charlesem Barkley’em!!

Komentarze do wpisu: “Lista najlepszych wymian typu last minute

  1. No i w tym roku naprawde sa bardzo ciekawe wymiany a wiliams zakoczył wszystkich:D

Comments are closed.