Rozpędzeni Augustine i Henderson spychają Sixers poza playoffs

31 punktów i 8 asyst DJ Augustine’a, a także bardzo ważne punkty w końcówce Geralda Hendersona dały Charlotte Bobcats 17 wygraną. To zwycięstwo sprawiło, że 76ers spadli na 9te miejsce w Konferencji Wschodniej za Rysiami i Pacers. Gospodarze będą potrzebować wzmożonego wysiłku graczy drugiego planu ze względu na dłuższą, niż oczekiwano początkowo, przerwę Tyrusa Thomasa (2 miesiące).

Philadelphia 76ers (17-25)
27 23 18 29 97
Charlotte Bobcats (17-24)
30 26 18 26 100

Zapraszam do rozwinięcia, w którym czekają Lady Cats

Sixers przegrywali przez prawie całe spotkanie, jednak w czwarej kwarcie byli w stanie zerwać się do walki. Prowadzeni przez Thaddeusa Younga (21 punktów z czego 15 w ostatnich 12 minutach, 6 zbiórek) wyszli nawet na prowadzenie, ale podobnie jak przeciwko Magic nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Andre Iguodala rzucił dla gości 19 punktów (miał też po 5 asyst i zbiórek, a także 4 przechwyty). W końcówce jednak to także jego niecelne rzuty dały Bobcats pierwszą wygraną nad zespołem z Filadelfii.

To zawsze przygnębiające gdy przegrywasz. Wysłałem SMSa do Michaela (Jordana) w nocy gdy wygrali z Chicago i pogratulowałem mu. Odpisał „Dzięki, ale was nie potrafimy pokonać”. Jestem przekonany, że Michael rozmawiał ze swoimi graczami, żeby wygrali z jego dawnym trenerem.Doug Collins

Niespodziewanym bohaterem dla zespołu Jordana okazał się być Gerald Henderson. Obrońca rzucił 11 punktów z czego 6 w ostatnich minutach. Co ciekawe wszystkie padły w niemal identyczny sposób. Po dwóch zasłonach i podaniach od DJ Augustine’a Henderson dostawał piłkę na prawym skrzydle i rzucał z wyskoku.

Punkty Hendersona i przede wszystkim Augustine’a były bardzo potrzebne Bobcats ponieważ dwójka ich liderów – Jackson i Wallace – zaliczała kiepską noc. W sumie trafili zaledwie 7 razy na 23 próby. Nieźle zaprezentował się Boris Diaw – 9 punktów, 5 asyst i 5 zbiórek potwierdzając, że jest jednym z bardziej uniwersalnych silnych skrzydłowych w lidze. Słabiej dysponowanego tej nocy Browna potrafił także zastąpić Nazr Mohammed (15pkt, 7zb).

Ciekawostki:

  • Augustin trafił 10/11 z gry w pierwszej połowie.
  • Dla Sixers wczorajsza porażka była już 6tą z rzędu na wyjeździe.

Video podsumowanie meczu z tradycyjnie ekscytującym Andre Iguodala’ą.

76ers: Brand 12 (10zb), Iguodala 19 (5zb, 5ast), Hawes 6 (6zb), Meeks 5, Holiday 13 (7ast), a także Kapono 0, Williams 11 (6ast), Young 21 (6zb), Speights 3 (8zb), Turner 7

Bobcats: Wallace 6, Diaw 9 (5zb, 5ast), Brown 6 (9zb), Jackson 14, Augustin 31 (8ast), a także Mohammed 15 (7zb), Najera 0, Carroll 0, McGuire 2, Livingston 6, Henderson 11

Komentarze do wpisu: “Rozpędzeni Augustine i Henderson spychają Sixers poza playoffs

  1. DJ sie rozkręcił w tym sezonie, może nie będzie kolejną draftową porażką MJ-a

Comments are closed.