Dzień po dniu…Historia NBA od A do Ą

15.XI.

Urodziny obchodzą m.in.

Greg Anthony (43 lata)
Sasha Pavlovic (27)

Pamiętacie niejakiego Mahmouda Abdula-Raufa,albo Chrisa Jacksona.Właściwie to ta sama osoba,gdyż zawodnik po przejściu na islam zmienił nazwisko .Dla wielu najlepszy shooting guard jakiego wydała ziemia.To może trochę przesada,ale to nie moje słowa i naprawdę ludzie tak uważają.Urodzony w Mississipi koszykarz wybrany z #3 draftu 1990 (po Colemanie i Paytonie),ukończył Louisiana State University.Co jednak skłoniło mnie żeby o nim wspomnieć?Może to że był naprawde klasowym strzelcem,może to że był jednym z graczy prowadzących do chwały graczy Nuggets w roku 1994 (3-2 ze Seattle)…Napewno jednak to,że dokładnie 15-ście lat temu w meczu z Suns,poprowadził do zwycięstwa swoich kolegów,wykręcając rewelacyjne statystyki,w historycznym meczu po trzech dogrywkach.

Abdul Rauf w spotkaniu o którym mowa zaliczył niezwykłe double-double.30pkt ,20as.Dołożył do tego 8 zbiórek i trafił kilka mega ważnych rzutów w dogrywkach,a jego Nuggets wygrali 137-127.Był oczywiście ojcem zwycięstwa,choć świetnie w tym meczu prezentowali się również Mutombo,Ellis czy McDyess.To tylko kilka z nazwisk zespołu który choć sukcesu w 1995 roku nie odniósł,to jednak tamten mecz pamiętany jest po dziś dzień.Ograć po (3OT) Barkleya,A.C.Green’a i Finleya na ich parkiecie to nie lada wyczyn.

 

Abdul-Rauf słynął także z rewelacyjnej skuteczności z rzutów osobistych,był mistrzem w tym względzie w roku 1994 i 1996.W sezonie 1992/1993 został uznany Most Improved Player,nigdy jednak wielkiej kariery nie zrobił.Mahmoud w sezonie 1995/96,w meczu w Jazz zdobył 51pkt,co jest jego najlepszym strzeleckim wyczynem w NBA.O jego dokonaniach najlepiej opowie to :

 

Komentarze do wpisu: “Dzień po dniu…Historia NBA od A do Ą

  1. Abdul Rauf niestety przegrywał z własną chorobą. świetny strzelec miał tiki nerwowe twarzy i z sezonu na sezon bardziej wpływały negatywnie na jego grę. Gdyby nie choroba to byłby czołowym PG ligi.

Comments are closed.