Dzień po dniu…Historia NBA od A do Ą

6.XI.

Urodziny obchodzą m.in.

Lamar Odom (31 lat)
Steve Kuberski (63)

Starzy kibice pamiętają jakimi były rywalizacje między Celtics-Bulls czy Pistons-Celtics. Zresztą,konfiguracji tych trzech drużyn plus jeszcze Knicks jest wiele, a każda z nich świetna. Dziś o tej pierwszej. Bird vs Jordan zawsze godne uwagi, czy jesteś kibicem z rocznika 1960 czy 1990.Właśnie w 1990r, Chicago gościło Celtics. Bulls po pierwszych dwóch meczach sezonu mieli bilans 0-2,gracze z Bostonu 2-0.Ale z kim wygrać jak nie z C’s, i gdzie jak nie u siebie. Wszystko szło jak należy, dobry początek meczu w wykonaniu gospodarzy prowadzenie przed ostatnią kwartą 90-79.Czyżby pierwsze zwycięstwo? Celtowie szybko jednak odrobili straty i na 7 sekund do końca meczu, po niecelnym rzucie Jordana mają piłkę.108-108 Czas. „Pomarańcz” z boku na połowie przeciwnika, piłkę dostaje Parish rzuca i ….

Zdenerwowanie Jordana bezcenne. Zdarza się. Rzucił 33 punkty,12 asyst i 8 zbiórek, zły był jednak,bo w felernej akcji dał po prostu ciała i nie zatrzymał obecnego asystenta Phila Jacksona. Można by rzec złego miłe początki, bo jak pamiętamy właśnie w tym sezonie Jordan z kolegami w czerwcu cieszył się ze swojego pierwszego tytułu.4-1 z Lakers w finale.

Mam coś jeszcze, też między innymi o Jordanie. Czasy późniejsze ,data się zgadza ale rok 1996.Miami Heat-Chicago Bulls. Dużo bardziej doświadczona drużyna z Pippenem, Rodmanem. Na innym etapie kariery MJ, który zmierzał właśnie po swój szósty mistrzowski tytuł.Bulls na starcie sezonu wygrali 17 z 18 meczy .Ale przecież tego każdy uczył się na pamięć. Jordan w tamtym meczu rzucił historyczne 50 „oczek” 18/33 z gry.Rewelacja.Rywaliacja miała jeszcze jeden podtekst: Rodman vs Mourning. Pierwszy zaliczył 2pkt i 22zb!!, drugi rewelacyjne 33pkt i 19zb. Znamy temperamenty obu panów, kochali się jak Julia i Romeo,prawie jak Barkley z O’Nealem. Wieczne przepychanki, trash-talk cały mecz, walka o każdy centymetr pod koszem, o każdą niczyją piłkę. Zaczęło się jednak niewinnie, bo to regular season, skończyło się w PO tego samego roku, tym…..

Do jutra.

Komentarze do wpisu: “Dzień po dniu…Historia NBA od A do Ą

    1. @GeoClippers używasz nieprawdziwego/nieistniejącego maila w profilu. prosimy o aktualizację.

  1. daje sobie rękę obciąć ,że ogładałem go przed 5 minutami;0
    już znajduje nowy film i odświeżam, sorra

Comments are closed.