Wyniki i statystyki dzień #125 – Niespodzianki w Chicago i w Nowym Jorku

Utah Jazz (38-22) – Cleveland Cavaliers (17-44) 126:113

Jazz ograli Cavaliers przy 28 punktowym występie Bojana Bogdanovica (28pts, 10-19fg, 5-10fg3). W polu trzech sekund dominował Rudy Gobert (20pts, 9reb, 5blk). Kevin Love (22pts, 9reb, 6-11fg3) 6 razy trafił zza łuku. Najlepsze w sezonie 32 punkty zdobył Collin Sexton (32pts, 11-17fg, 4-6fg3).

Houston Rockets (39-21) – New York Knicks (19-42) 123:125

Do niespodzianki doszło w MSG, gdzie miejscowi Knicks zdołali pokonać Rockets. Zawodnikiem meczu został debiutant R.J. Barrett (27pts, 10-18fg, 3-7fg3). „Rakiety” trafiły aż 20 trójek. Robert Covington (20pts, 6-11fg3, 13reb) ustrzelił 6 z nich. James Harden ukończył zawody z 35 punktami i 8 asystami. Miał on także 4 przechwyty.

Portland Trail Blazers (27-35) – Orlando Magic (27-34) 130:107

Przy absencji Damiana Lillarda w całkiem niezłej formie jest CJ McCollum (41pts, 14-24fg, 6-12fg3). Blazers rzucali na 56% skuteczności z gry. 30 punktów w 32 minuty zanotował Nikola Vucevic.

Memphis Grizzlies (30-31) – Atlanta Hawks (19-44) 127:88

Grizzlies zdemolowali Hawks wygrywając każdą kwartę. Drugą połowę „Miśki” wygrały aż 75-39. Kolejne spotkanie między tymi ekipami za pięć dni.

Milwaukee Bucks (52-9) – Miami Heat (39-22) 89:105

Heat przerwali serię 6 zwycięstw z rzędu Bucks pokonując ich u siebie. Podopieczni Erika Spoelstry mają sposób w tym sezonie na „Kozły”. W sezonie regularnym prowadzą z nimi w serii 2-0. Nieco słabszy występ miał także Giannis Antetokounmpo (13pts, 15reb, 6-18fg), jak się okazuje – nie jest robotem.

Dallas Mavericks (37-25) – Chicago Bulls (21-40) 107:109

W Chicago spora niespodzianka. Mavs z Doncicem (23pts, 5reb, 9ast) w składzie nie dali rady uporać się w wyjazdowym spotkaniu z Bulls. 19 punktów z ławki miał najlepszy na parkiecie Coby White (19pts, 6reb, 5ast, 32min).

Indiana Pacers (37-24) – San Antonio Spurs (25-34) 116:111

26 punktów Malcolma Brogdona poprowadziło Pacers do wygranej nad Spurs. Dla Spurs najlepiej punktującym zawodnikiem był Patty Mills (24pts, 7-13fg, 6-11fg3).