Zadanie wykonane – Polska z kompletem zwycięstw w grupie

I zrobili to! Nasza Reprezentacja pewnie wygrała mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej i z trzema zwycięstwami rozpocznie Drugą Rundę FIBA World Cup.

Zdjęcie

Rozpoczęliśmy w sprawdzonym zestawie Slaughter – Ponitka – Waczyński – Cel – Hrycaniuk. Nasi kibice od początku byli głośni, ale to WKS objęło prowadzenie po trafieniu z faulem (nie trafił wolnego) Zerbo. Rywale celnie rzucali z dystansu i objęli nawet prowadzenie 5 oczkami. Zdołaliśmy szybko odrobić te straty, ale po trójce Abouo równo z syreną przegrywaliśmy 20:24. Waczyński miał już 9 pkt, w tym 2 trójki.

Zdjęcie

Po trzech minutach drugiej kwarty, dzięki dobrej obronie i wjazdom pod kosz doprowadziliśmy do remisu po 26. Zatrzymaliśmy rywali na 28 oczkach, a sami odskoczyliśmy na 8 oczek. Rywale w końcu dobili do 30 na półtorej minuty do końca – a po chwili, po przechwycie Diabate, zmniejszyli straty do 4 punktów. Zespoły udały się do szatni przy nieznacznym prowadzeniu Kosz Kadry 36:32.

Zdjęcie

Zmiana stron przyniosła okres dobrej gry rywali, którzy zbliżyli się do nas na odległość jednego kosza. Polacy popełniali straty, a ekipa z Afryki dalej trzymała się w grze. Dzięki punktom wysokich ponownie odskoczyliśmy, znów na +8. Na 1:34 do końca tej odsłony Mike Taylor poprosił o czas, to jednak nie odmieniło znacząco gry. Przed kwartą numer 4 było 55:49 dla Polski.

Zdjęcie

Nasi nie dominowali, ale stopniowo powiększali przewagę. Rywale nie radzili sobie z naszą obroną, gdzie brylował zwłaszcza Ponitka, wymuszająca kolejne przewinienia w ataku. Najpierw było +10, a na 5:40 do końca +12. Dobrze grał Olek Balcerowski, który do momentu zmienienia go w połowie czwartej kwarty zgromadził 8 oczek. Nasi jednak nie potrafili wyraźniej odskoczyć i wynik dalej oscylował wokół 10-12 punktowej przewagi. Zmieniło się to na 3 minuty do końca meczu, kiedy trójkę w kontrze zaaplikował Waczyński – mieliśmy wtedy 15 punktów zaliczki, a rywale wzięli czas. Było po meczu – na ostatnie 2 minuty na boisku pojawili się Łączyński, Olejniczak i Gruszecki. Kosz Kadra zwyciężyła zdecydowanie 80:61.

Zdjęcie

Punkty dla Polaków: Slaughter 7, Ponitka 12, Waczyński 16, Cel 5, Hrycaniuk 4 oraz Kulig 14, Balcerowski 8, Sokołowski 6, Koszarek 6, Olejniczak 2, Gruszecki 0, Łączyński 0

Komentarze do wpisu: “Zadanie wykonane – Polska z kompletem zwycięstw w grupie

1. Nie wiem co mnie bardziej cieszy? Trzy wygrane Polaków, czy to że niemcy jadą do domu? Hmmm..

2. CHincycy musza znaturalizowac kilku amerykanow na nastepny turniej.Dosyc dziwne ze kraj o tkim potencjale ludzkim i finansowym , w ktorym koszykowka jest mocno popularyzowana od wielu lat nie jest w stanie wystawic 12 zawodnikow ( z 1.6mld ludzi?) zeby pokonac Wenezuele i wyjsc z grupy. Yao bedzie mial ceizka rozmowe z sekretarzem partii.

3. Pytanie mam. Gdzie reszta tzw transferowego lata? Panowie wakacje się skończyły :D

1. Nie dla studentów. ^^ Spokojnie, pozostałe 3 części Transferowego Lata ukażą się jeszcze we wrześniu. Na razie jestem w Chinach i skupiam się na World Cup. ;)