Detroit Pistons (8-3) – Indiana Pacers (5-7) 114:97
PKT: Harris 23, Jackson 18, Bradley 14, Drummond 14 oraz Oladipo 21, Jefferson 19, Young 16

• Tłoki trafiły o 5 rzutów więcej zza łuku, 12/27 (44%)
    • 5 z 9 prób dystansowych zaliczył Tobias Harris, najlepszy strzelec meczu z 23 pkt
    • 6/10 z gry przy 6 as i 18 pkt miał Reggie Jackson
    • Pistons w nowym domu – Little Caesars – notują bilans 5-1
    • jest to najlepszy start Tłoków od sezonu 2008-09 , dodatkowo przy absencji Stanley’a Johnsona (uraz biodra)

Boston Celtics (10-2) – Los Angeles Lakers (5-6) 107:96
PKT: Baynes 21, Irving 19, Morris 18 oraz Clarkson 18, Ingram 18, Randle 16, Caldwell-Pope 12

• no Horford no problem; Aaron Baynes zanotował najlepszy mecz sezonu z 21 pkt (8/12 z gry) i 8 zb
    • Celtics kapitalnie otworzyli spotkanie, 33-16 w pierwszej odsłonie
    • Lakers tym razem nie pomógł – starter – Kyle Kuzma (10 pkt i 4/10 z gry i 6 zb)
    • świetnie również zaprezentował się Marcus Morris, 18 pkt i 3/6 za trzy
    • po 3/11 z gry mieli Marcus Smart i Jaylen Brown , ale ich skuteczność nie odbiła się na wyniku
    • Lakers zanotowali tylko 38% celnych z gry, Lonzo Ball miał 4/15 z gry…
    • 16 pkt i 12 zb zanotował Julius Randle
    • Jordan Clarkson był najskuteczniejszym obwodowym Lakers z 18 pkt
    • Kyrie Irving był 0/7 za trzy
    • Jason Tatum rozegrał tylko 9 minut i kontuzjował prawą kostkę
    • Celtics wygrali 10 razy z rzędu! 61 punktów do przerwy to ich nowy rekord sezonu

Phoenix Suns (4-8) – Miami Heat (5-6) 115:126 (27:36, 27:33, 32:25, 29:32)
PKT: Booker 30, James 18, Warren 16 oraz Dragic 29, Whiteside 23, Waiters 16

• Heat też imponowali w pierwszej połowie, zdobywając w Phoenix aż 69 oczek
  • w meczu z cyklu „forget about defense” prym wiedli Paco Booker (30 pkt) oraz ex gracz Słońc – Goran Dragic (29 pkt)
  • tak jak wspominaliśmy w ostatnich Telegramach, czarodziejskie dotknięcie Jay’a Triano przestało działać i trwało tylko w pierwszych jego pięciu meczach (4-1). Teraz mamy już serial 4. porażek
  • Heat zanotowali rekordowe w tym sezonie 53% za gry
  • 53-34 tak wyglądała dominacja Heat na deskach
  • Hassan Whiteside zanotował dublet 23 pkt i 10 zb
  • Erik Spoelstra zagrał tylko ósemką graczy, trójka rezerwowych – J.Johnson Olynyk Ellington – wniosła wspólnie 40 oczek
  • Mike James, który przejął stery po Ericu Bledsoe, zanotował 18 pkt i 6/11 z gry

Golden State Warriors (9-3) – Minnesota Timberwolves (7-4) 125:101
PKT: Thompson 28, Curry 22, Casspi 13 oraz Wiggins 17, Towns 16, Gibson 14, Teague 14

• Wolves spudłowali wszystkie 7 trójek w pierwszej połowie

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #23: trwa seria Celtics, Pistons i Magic nadal forsują tempo

1. Mały błąd – Big Al miał w końcu 19 czy 21 pkt?
    Ponadto Warriors wygrali 3 kwartę 44-26. Do przerwy Wilki trzymały się całkiem nieźle.
    Pozdrawiam

2. Nie miałem pojęcia o tym, że nie zagra Porzingis i postawiłem na Knicks :/ , a miałbym maksa jak 80% typerów :/

3. Świetne statystyki, jednak trochę mylące moim zdaniem, gdyby nie Marcus Smart Celtics nie wygraliby tego meczu , serce i dusza zespołu , gryzł parkiet przez 30 minut.