Derrick Rose nowym graczem Cavaliers

Shams Charania z The Vertical donosi, że były MVP od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy mistrzów konferencji wschodniej po tym jak zaliczył testy medyczne. Rose podpisze roczny kontrakt opiewający na kwotę 2.1 mln $.

Rozgrywający spędził poprzedni sezon w barwach New York Knicks, rozegrał dla nich 64 spotkania, wszystkie jakie starter. Na parkiecie spędzał średnio 32.5 minuty a w tym czasie zdobywał 18pkt/4.4as/3.8zb. Rose zdecydował się dołączyć do zespołu z Ohio aby powalczyć o pierścień, podobno duży wpływ na jego decyzję miał sam LeBron James. Głównym czynnikiem odstraszającym zespoły od tego gracza są niewątpliwie jego problemy z urazami kolan. Jednak zatrudnienie za takie pieniądze byłego MVP wydaje się być dobrym posunięciem. Będzie on backupem Irvinga, a może nawet starterem jeśli dojdzie do wymiany o którą Kyrie podobno zabiega. Co ciekawe transfer ten powoduje że Cavaliers oraz GSW posiadają w swoich składach ośmiu z ostatnich dziewięciu MVP sezonu regularnego, wyjątkiem jest tegoroczny laureat, Russell Westbrook.

allan77

Fan Kobego i Jamesa Hardena. NBA zajarany od 2004 roku i T-Mac show z San Antonio. Fan sportów wszelakich, od piłki kopanej, przez futbol amerykański i MMA aż do snookera. Za największą niesprawiedliwość dziejową uważam fakt że sporty amerykańskie muszę oglądać w środku nocy. Black Mamba till I die.

7 komentarzy

 1. Warmiak pisze:

  Super!!!! Oby zdrowie dopisalo:)

 2. Krzychair pisze:

  nie ryzykują dużo, biorąc pod uwagę wysokość kontraktu, a jak Irving odejdzie mają kogoś solidnego.

  • Marek pisze:

   Kupili opcję z ławki, nikog nie mają na miejsce Irvinga. No chyba, że myślisz tylko o sezonie regularnym, to fakt, jakoś to będzie.

 3. Warriors pisze:

  Rodzi się pytanie czy Rose przybył jako starter czy jako backup Kyriego

 4. fantomas pisze:

  za takie pieniążki to faktycznie udało się wyciągnąć „niezłego grajka”:) ale… niestety przy kontuzjach jakie go trapią, Derrick nie jest żadną gwarancją zdobywania średnio tych 18 pkt na minimum 70 spotkaniach w RS, dodajmy PO gdzie wskakujemy na wyższy bieg i znów napompowany balon pęka( chciałbym się mylić w tej ocenie ale sami wszyscy widza jak z nim już jest). Oczywiście plus to te 2,1 mln których nie odczują + ewentualne dogranie całego sezonu, minus niestety to raczej pożegnanie się Irvinga z Cleveland co dla mnie osobiście jest dramatem… po cichu jednak liczę, że Rose przyszedł jako backup nie jako starter

 5. Adrian89 pisze:

  Espn kupiło Woja a zapomniało o Charaini :) i teraz płaczą :p

 6. saturn pisze:

  Panowie
  Przechwycili wciąż młodego i utytułowanego gracza za śmieszne pieniądze. Tego formatu gracze dostają 12-15 mln za sezon. Wiadomo, że Rose jest cieniem siebie, ale w tym zespole może być opcją numer 3 albo 4. Cleveland ma taki potencjał, że w RS mogą pozwalać grać Derrick-owi 15 minut, bo i tak wyjdą z 1 lub 2 na wschodzie. Nawet jeśli Rose stanie się starterem, to przecież Cleveland za Irvinga też coś dostaną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *