1 on 1: Krajobraz po burzy (vol 2)

Woy: Sixers do talentu dobrali weterana, strzelca Redicka. Jak oceniasz lato dla Szóstek?

Lordam: Mało jest spraw w lidze, którymi się realnie „podniecam” ale obecni Sixers będą jednymi z nich. Przyszedł JJ, a do procesu dodali Amira Johnsona i ich skład wygląda naprawdę sensownie. Jedyne o co trzeba się modlić to zdrowie młodzieży. Jeżeli ten element dopiszę to PO mają pewne na delikatnie rzecz ujmując słabym Wschodzie.

Lordam: Tony Snell pozostał w Bucks, a mówi się o zainteresowaniu włodarzy Kozłów usługami Derricka Rose’a. Czy w przypadku Bucks im mniej tym lepiej okaże się właściwe w tym off-season?

Woy: Wiesz, z Rosem to jest tak, że co dwa dni słyszymy : Wolves, Clippers, Spurs, xxxx (?) . Prawda jest taka, że Bucks mają ROTY na pozycji rozgrywającego, Brogdona i Jason Kidd powinien czuwać nad dalszym rozwojem graczy jak Giannis, wspominany Snell, Maker czy w/w Brogdon. W dalszej kolejności istotne dla rozwoju Kozłów jest nadal zdrowie, zwłaszcza powrót do gry Jabariego Parkera.

Woy: Królowie szaleją, po utalentowanych Bogdanovicu i Foxie kontraktują mocnych weteranów Randolpha i Hilla. Lepsze czasy dla Sacramento?

Lordam: Nie, Zachód jest tak mocny, że nawet Randolph i Hill aż nadto sytuacji nie zmienią. Będą fajnym uzupełnieniem zespołu, ale nie pociągną go do play-off. Raczej patrzę na to z perspektywy ocieplenia wizerunku i ogrywania młodzieży w chwale weteranów. Sacto moim zdaniem to max 10-11 ekipa Zachodu, optymistycznie.

Lordam: Nadszedł czas na zmiany w Grizzlies? Z-Bo już w Sacramento, a VC również. Jak nie teraz to kiedy?

Woy : Dave Fizdale już na starcie swojej przygody w roli pierwszego trenera eksperymentował z wprowadzeniem do składu Miśków młodych i mniej doświadczonych graczy (Baldwin, Daniels, Harrison). To Fizdale wrzucił do piątki JaMychela Greena i rozciągał ofensywę Memphis. Jego pomysłem była większa liczba rzutów i trafień z dystansu Gasola i Conley’a. Wydaje mi się, że obaj weterani pomogą młodym i nieokrzesanym Kings w przebudowie i przy wejściu na nowe tory. Natomiast Grizz’s pójdą w dalszą przebudowę, bez ograniczania minut weteranom i bez żadnych konfliktów na linii weterani – młodzi. P.S. Kolejnym ruchem ma być oddanie Tony’ego Allena.

Woy: Wizards szykują się na odejście Bogdanovica. Jak odbierasz transfery Meeksa i Scotta?

Lordam: Nie wygląda to tragicznie, choć twierdzę że pewna formuła się w Wizz’s wyczerpała. Transfer Marcina do Celtics wydawałby się naprawdę sensowny. Może Crowder + S&T  + Gortat i coś? Obie ekipy zyskują wiele, a my mamy naszego suszonego rodzynka w czołowej ekipie ligi.

Lordam: Celtics największymi wygranymi obecnego off-season na Wschodzie? Czy podpisanie Haywarda wniesie ich półkę wyżej?

Woy : Nie do końca…bowiem trzeba szukać miejsca na ten wysoki kontrakt ex skrzydłowego Jazz. Okazuje się , że Zieloni oddają Avery’ego Bradley’a do Pistons i nie jest wykluczone, że podobna zsyłka, do Salt Lake City, czeka Jae Crowdera. (Olynyk przeszedł do Heat). Efekt będzie taki, iż Brad Stevens będzie miał bardziej ofensywny zespół z Thomasem, Haywardem, Horfordem czy Tatumem, ale sporo straci w defensywie (nie ma już Bradley’a i podobny los zaraz może spotkać Crowdera).

Woy:  Co dalej z Clippers?  W erze post-paulowskiej? Z Gallinarim…bez Redicka i Crawforda…

Lordam: 2 runda max, generalnie za wiele się nie zmieni z perspektywy przeciętnego kibica NBA. Pewnego poziomu nie przeskoczą, a twierdzę że specjalnej tragedii też nie będzie. Jeżeli zdrowie dopisze Clippers mogą dalej być 5-7 ekipą Zachodu, lecz co z tego? Na Zachodzie mamy Warriors, Spurs i Rockets, którzy uciekają LAC, a dochodzą kolejne co ważne młode ekipy depczące po piętach. LAC w tym składzie nawet WCF nie osiągną nie mówiąc o czymś więcej, powinni zacząć restrukturyzację swojego składu, moim zdaniem dalej w oparciu o Griffina, ale bez Jordana. Gdyby tylko BG mógł rozgrywa pełne sezony. Czekam też na enbiejowy debiut Milosa Teodosića.

Lordam: Co się dzieje w Kanadzie? Co prawda Ibaka i Lowry zostają na kolejne sezony, ale mówi się o odejściu Cory’ego Josepha. Czy Dwayne Casey i spółka nie powinni zdecydować się na lekkie zmiany w swoim rosterze?

Woy: Na dziś trzon zespołu tworzą Lowry-DeRozan-Ibaka oraz mój cichy faworyt z play off – Norman Powell. Być może spojrzałbym jeszcze w stronę zwolnionych Arrona Afflalo czy Monty Ellisa, by dodać siły ognia na obwodzie, zwłaszcza przy potencjalnym odejściu Josepha. Raptors wg mnie uratowali off-season i kluczowe okazało się zatrzymanie lidera, 100-milionowym kontraktem, Lowry’ego. Co będzie dalej? Czas pokaże.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. Kubson pisze:

    Samobój Celtics z oddaniem Bradleya, który dawal drużynie dużo jakości, a przede wszystkim świetnie bronił

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *