Enbiej Insider: Knicks dalej próbują znaleźć wymianę dla Melo, zawodnicy Bulls zaniepokojeni „szpiegowaniem” w szatni

New York Knicks dalej próbują negocjować z Cleveland Cavaliers wymianę Kevina Love’a za Carmelo Anthony’ego. Niestety dla nich, stanowisko Cavaliers nie zmienia się i byliby oni zainteresowani sprowadzeniem Melo tylko wtedy, kiedy nie musieliby się pozbywać Love’a. Knicks próbują także cały czas rozmów z Los Angeles Clippers oraz Boston Celtics. Ze względu na kontrakt Anthony’ego (54 miliony dolarów za dwa lata gry + trade kicker), w ewentualnej wymianie pomiędzy Knicks a którąkolwiek inną drużyną musiałaby prawdopodobnie wziąć udział jeszcze trzecia, a być może nawet czwarta drużyna.
[źródło: Ramona Shelburne i Marc Stein/ESPN]

Jimmy Butler i kilku innych zawodników Chicago Bulls są zaniepokojeni „szpiegowaniem”, jakie ma miejsce w szatni zespołu. Butler ostrzegł nowych zawodników Byków, że jeśli nie chcą, by Gar Forman usłyszał, że mają z nim jakiś problem, to nie powinni o tym mówić w towarzystwie niektórych asystentów trenera, takich jak Randy Brown.
[źródło: Joe Cowley/Chicago Sun-Times]

W 2014 roku Chicago Bulls zagrozili wchodzącemu wówczas w swój czwarty sezon w NBA Jimmy’emu Butlerowi, że jeśli nie podpisze przedłużenia kontraktu, to liczba jego minut na parkiecie spadnie. Zarząd organizacji z Wietrznego Miasta zaproponował mu 44 miliony dolarów za 4 lata gry i powiedział, że jeśli nie przyjmie tej oferty, to jego miejsce w rotacji powoli będzie zabierał Tony Snell. Butler nie podpisał tamtej umowy, a trenujący w tamtym czasie Bulls Tom Thibodeau nie zgodził się na spełnienie gróźb władz drużyny. Sezon 2014/15 okazał się być break-out sezonem dla swingmana Chicago, zdobył wówczas nagrodę Most Improved Player, po raz pierwszy znalazł się w All-Star Game, a latem 2015 już jako zastrzeżony wolny agent podpisał pięcioletnią umowę wartą 95 milionów dolarów.
[źródło: Ryen Russillo/ESPN]

Garrett Temple doznał częściowego zerwania ścięgna udowego podczas wtorkowego spotkania z Houston Rockets i nie zagra przez najbliższe dwa-trzy tygodnie. Obrońca Sacramento Kings zostanie ponownie przebadany dopiero po All-Star Weekend. W swoim siódmym sezonie w NBA Temple zalicza career-high 7.7 punktu, 2.7 zbiórki, 2.3 asysty grając również najlepsze w karierze 26.6 minut w 49 spotkaniach.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Scott Brooks (Washington Wizards, 12-4 w styczniu) i Steve Kerr (Golden State Warriors, 12-2 w styczniu) zostali wybrani trenerami miesiąca w NBA.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

2 komentarze

  1. NYKfan pisze:

    Kiedy myślisz, że twoja organizacja jest już na topie najgłupszych, to wtedy zawsze wyskakuje ktoś inny. Brawo Bulls, ciężko to będzie pobić, ale jak zawsze nie tracę wiary w Knicks, w końcu mamy Jax’a i Dolana.

  2. J pisze:

    A myślałem że to Sacramento i knicks są głupimi organizacjami, ale widzę, że bulls stara się im dorównać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *