Terrence Jones trafia do Nowego Orleanu

Plotki mówiły o tym już od wczoraj, natomiast dziś wiadomo już wszystko oficjalnie. Terrence Jones podpisze roczny kontrakt z New Orleans Pelicans i na razie będzie to kontrakt minimalny. Na razie, ponieważ Pelikany próbują jeszcze stworzyć sobie miejsce w cap space, przez co Jones dostałby nieco więcej niż tylko minimum.

terrence jones

24-letni Jones miał bardzo udany swój drugi sezon w NBA (2013/14), kiedy to wychodził w pierwszej piątce aż 71 razy i zaliczał 12.1 punktu, 6.9 zbiórki i 1.3 bloku na mecz, na skuteczności 54.2% z gry. Od tamtego czasu jednak regularnie trapią go kontuzje. Rakiety miały możliwość zastrzeżenia wolnej agentury Jonesa, jednak nie przedstawili mu oferty kwalifikacyjnej.

Pelicans nie pozyskali żadnego topowego wolnego agenta, ale podpisane umowy z Solomonem Hillem, E’Twaunem Moorem, Langstonem Gallowayem i Timem Frazierem świadczą o niezłej robocie wykonanej tego lata przez front-office zespołu z Nowego Orleanu.

Jones prawdopodobnie znalazłby na rynku dłuższy kontrakt, ale mając na uwadze jego ostatnie dwa sezony, prawdopodobnie chce użyć ten rok, żeby podbudować swoją pozycję w NBA i zwiększyć swoją wartość. W Pelicans będzie wchodził z ławki rezerwowych za Anthonym Davisem.

W ubiegłym sezonie uraz oka i infekcje zmusiły go do pauzowania w aż 32 spotkaniach. W 50 pozostałych zaliczał średnio 8.7 punktu (45.2% z gry, 31.6% za trzy) i 4.2 zbiórki na mecz.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

4 komentarze

  1. Woy pisze:

    dobry steal

  2. Świetny ruch Pelicans. Teraz pozostaje wymienić Evansa i Asika. Coś Mi się zdaję, że w tym sezonie Davis może więcej minut spędzić jako Center.

    Davis, Diallo, Terrence Jones, Hill, Cunnigham robi się tłoczno na ‚4’.

  3. Sasoo pisze:

    Brawo Houston 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *