Quincy Acy kolejnym wzmocnieniem Mavericks

Dallas Mavericks zabrali się już za uzupełnianie końcówki swojej ławki rezerwowych i zatrudnią Quincy’ego Acy’ego na dwuletni, minimalny kontrakt, dzięki któremu 26-latek zarobi około 2,2 miliona dolarów. Drugi rok będzie opcją drużyny.

quincy acy

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

26-latek w ubiegłym sezonie w barwach Sacramento Kings zaliczał średnio 5.2 punktu i 3.2 zbiórki w około 15 minut gry. 29 razy wychodził w pierwszej piątce, co było najwyższym wynikiem w którymkolwiek sezonie jego kariery. Wcześniej Acy był także członkiem składu Kings w drugiej połowie sezonu 2013/14.

Pomiędzy swoimi pobytami Sacramento, Acy grał także w New York Knicks, gdzie zaliczył statystycznie najlepszy sezon w swojej karierze – 5.9 punktu i 4.4 zbiórki w 19 minut gry. Ze względu na wzrost i siłę, Acy potrafi grać na obu pozycjach skrzydłowych.

Przed graniem w Kings i Knicks, Acy reprezentował także barwy Toronto Raptors. Jest kolejnym stosunkowo młodym zawodnikiem, jakiego zatrudniają tego lata Mavericks.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *