Jameer Nelson zostaje w Denver

Denver_Nuggets_2003-2008.svgW ubiegłym miesiącu Jameer Nelson odrzucił opcję zawodnika w kontrakcie z Denver Nuggets, która pozwoliłaby mu zarobić w przyszłym sezonie około 3 milionów dolarów. Tak jak się spodziewano, porozumiał się on jednak z zespołem ze stanu Kolorado i jak informuje Shams Charania z RealGM pozostanie tam na dłużej, bo na trzy lata. Rozgrywający zarobi w tym czasie 13,5 miliona dolarów.

Nelson pozostanie w Denver pomimo, że tak jak i wielu innych zawodników Nuggets wolałby, gdyby na stanowisku pozostał tymczasowy trener z ubiegłego sezonu, Melvin Hunt. Nowym szkoleniowcem Nuggets został wybrany Mike Malone.

10 pierwszych lat swojej kariery Nelson spędził w Orlando Magic, a w ubiegłym sezonie był dwukrotnie wymieniany. Pierwszy raz, biorąc udział w transferze Rajona Rondo do Dallas Mavericks, a drugi raz trafiając z Bostonu do Denver za Nate’a Robinsona. W Nuggets zagrał on 34 spotkania, zaliczając średnio 10 punktów i 4 asysty w 21 minut gry, trafiając 45% swoich rzutów z gry i zaledwie 58% z linii rzutów wolnych. Wciąż nie wiadomo, co stanie się z Ty’em Lawsonem, jednak należy się spodziewać, że w rotacji trenera Malone’a Nelson będzie głównie role-playerem.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

1 Odpowiedź

  1. koparawredny pisze:

    Nigdy typa nie lubilem. Nie chcial grac z gortatem. Rasista.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *