Pelicans nie żałowali dolarów na Asika

pelicansNajpierw była finalizacja rozmów z Anthonym Davisem (145 mln USD), dalej z Alexisem Ajincą (20 mln USD) i nowy kontrakt dla Francuza, następnie front office Pelicans dopiął warunki kontraktu z tureckim środkowym, Omerem Asikiem. Jak doniósł nieomylny Adrian Wojnarowski to sternicy klubu właśnie dokonują ostatnich ustaleń na nowej, pięcioletniej umowie dla Turka, która ma opiewać na 60 mln USD. Jednak jak donosi Marc Stein tylko 45 mln z tej umowy jest/ma być gwarantowane.

Pelicans to trzeci klub w karierze tureckiego podkoszowego, który swoją karierę w NBA zaczynał od przygody z Chicago Bulls w 2010 roku. Z miejsca dał się poznać jako solidny zadaniowiec, odpowiadający za zbiórki czy bloki pod własną tablicą. Akcje Omera poszły w górę po play off 2012, kiedy nie tylko pokazał się z dobrej strony, ale również zażądał podwyżki. Dla liczących się z każdym groszem managerów Chicago wiadome było, iż nie utrzymają Asika w zespole. Chwilę później trafił do Houston Rockets, zawierając 3-letni kontrakt na 25 mln USD (niby wysokie pieniądze, ale jak to ma się do dzisiaj prezentowanego kontraktu i wartości jego?). Co gorsza dla niego, szefostwo Rakiet niedługo potem przechwyciło Dwighta Howarda z Lakers , mianując Turka zmiennikiem gwiazdy…

4 punkty na mecz mniej (6), 4 mniej zebrane piłki (8) oraz 6 minut mniej w grze (20) oraz rosnąca rola Howarda w houstońskiej drużyny przerodziły się w transfer do Nowego Orleanu, gdzie Asik do dziś partneruje Anthony’emu Davisowi. W poprzednim sezonie Omer zdobywał 7 punktów i zbierał 10 piłek na mecz, przyczyniając się do awansu drużyny do play off 2015. Teraz pod ręką Alvina Gentry’ego będzie nadal starał się bronić dostępu do kosza Pels oraz chronić w podkoszowej walce 145-milionego Davisa.

 

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

6 komentarzy

 1. pawel pisze:

  po oficjalnym potwierdzeniu po 9 lipca będzie określone dokładnie
  ale ma to być 58 mln, z czego 13-14 ostatniego roku jest niegwarantowane (to może być niezły trade chip)

  umowa w dobie przepłacania nie najgorsza kwotowo, ale nie najlepsza pod kątem długości (1 rok za dużo IMO)

  zobaczymy jak się sprawdzi w systemie Gentry’ego i proponuję do wtedy wstrzymać się z ewaluacją
  NOP zachowują skład uzupełniając go MLE i BAE. przy ich sytuacji w salary to jedyne sensowne rozwiązanie na ten rok.

 2. gawron pisze:

  Ciekaw jestem ile Marcin w tym oknie mógłby wyciągnąć …

 3. CWhitePL pisze:

  Pamietam jak wszyscy narzekali, ze od rockets dostał tak duże pieniądze, był przepłacony i jaki to bedzie problem go przehandlować gdy doszedł howard. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *