James i Durant zawodnikami miesiąca

LeBron James z Miami Heat na Wschodzie i Kevin Durant z Oklahomy City Thunder na Zachodzie zostali wybrani zawodnikami miesiąca za mecze rozgrywane w grudniu.

James w grudniu pomógł swojej drużynie osiągnąć najlepszy bilans na Wschodzie – 11 zwycięstw i 4 porażki, notując w tych 15 spotkaniach średnie na poziomie 24,6 punktów przy 58,1 proc. skuteczności, 8,1 zbiórek, 6,1 asyst i 1,6 przechwytów. Dodatkowo LeBron 6-krotnie rzucał co najmniej 25 punktów i tylko 3 razy nie udało mu się osiągnąć granicy 20 oczek. 3 razy zapisał też na swoim koncie double-double.

Ponadto, 27 grudnia, w przegranym spotkaniu z Sacramento Kings rzucił 33 punkty i przesunął się na 29 miejsce wśród najlepszych strzelców w historii NBA wyprzedzając znajdujących się przed nim Larry’ego Birda i Gary Paytona.

Durant z kolei poprowadził Thunder do bilansu 14-3, w tym bardzo dobre 8-1 na wyjazdach i w obu przypadkach były to najlepsze bilanse w lidze w grudniu, a nie można zapomnieć, że w 3 tych spotkań ciach Oklahoma musiała sobie radzić bez Russella Westbrooka, który musiał poddać się zabiegowi operacyjnemu na lewym kolanie.

W 17 meczach KD rzucał średnio 29,4 punktów (najwięcej w lidze), na 53,5 proc. skuteczności, w tym 48,1 proc. zza luku, zbierał 9 piłek, rozdawał 4,5 asyst i notował 1,7 przechwytu. 15-krotnie zdobył co najmniej 20 oczek, a 10 razy rzucał minimum 30 punktów.

Udało mu się także zanotować 4 w karierze triple-double (32 punkty, 12 asyst, 10 zbiorek) w wygranym meczu z Wolves, a 6 razy zapisywał na swoim koncie double-double.

A i jeszcze jedno. W trzech meczach w grudniu bez Westbrooka średnie Kevina wyniosły 34,7 punktów, 52,1 proc. z gry, 40 proc. za trzy, 13 zbiórek i 4,7 asyst.

Pozostali nominowani:

Konferencja Wschodnia: Aron Afflalo (Orlando Magic), Kyrie Irving (Cleveland Cavaliers), Paul George (Indiana Pacers), Lance Stephenson (Indiana Pacers), Kyle Lowry (Toronto Raptors)

Konferencja Zachodnia: LaMarcus Aldridge (Portland Trail Blazers), Stephen Curry (Golden State Warriors), Kevin Love (Minnesota Timberwolves), Blake Griffin (Los Angeles Clippers), Chris Paul (Los Angeles Clippers)

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

2 komentarze

  1. d-rose pisze:

    powinien dostać lance albo george

  2. Mario pisze:

    Dla mnie Durant zamiast Aldridge’a to jakiś niesmaczny suchar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *