Mortal Kombat Draft- Zasady ogólne

W związku ze świętami i innymi obowiązkami, redakcja Jazzulekcji musi udać się na dłuższy wypoczynek, część z was poszła pewnie chłodzić szampana z radości:)

Żeby nie było wam jednak smutno, przed wakacjami rozpocznę jeszcze jedną serię (którą, to już z kolei?), oczywiście z biegiem czasu część z nich umrze śmiercią naturalną przez brak zainteresowania. Obecny sezon NBA służy mi przede wszystkim do poznania waszych oczekiwań i tego co was w NBA najbardziej kręci (mnie Molly E Sullivan, jak na czternastolatka przystało).

Niniejsza zabawa będzie dotyczyć wyłącznie 32 pierwszych wyborów w drafcie między 2000 a 2010 rokiem i nie będzie tak „fun” jak może być bez waszej pomocy.

ZASADY

Wybieram osiem piątek graczy, którzy byli draftowani w latach 2000-2010. Rozlosowuję pary (tych piątek) które mierzą się ze sobą, a wy za pomocą ankiety wybieracie waszym zdaniem lepszą.

Piątki dobrane są wg numerów graczy z którymi zostali wybrani w drafcie- przykładowo ostatni draft

1.Bennett

2.Oladipo

3.Porter

itd.

GRUPA I będzie składać się z graczy wybranych w draftach (2000-2010) z numerami 1,16,17,32)

Grupa II z graczy wybranych z numerami 2,15,18,31

itd.

W każdej z tych grup musi być co najmniej 1 gracz z każdym numerkiem draftu (przypisanym do danej grupy) czyli

nie może być tak, że w Grupie I będzie czterech graczy wybranych z numerem 1 w drafcie i jeden wybrany z 32, tylko po jednym z numerem 1,16,17,32 i 1 bonusowy (w tym przypadku zapewne inna jedynka draftowa).

W związku z wyrównywaniem szans dla zespołów, które nie mają w swoich szeregach graczy z numerem 1,2,3- pozostałe Grupy mogą wystawić w piątce po jednym zawodniku z nie swojej nominalnej pozycji. Dajmy na to- GRUPA V nie ma żadnego przyzwoitego centra w swoich wyborach draftowych- dlatego na pozycji C może grać jakiś inny wybijający się PF.

Jeśli spodoba wam się zabawa to zorganizujemy również takie fantasy drafty lat 90′, 80′, 70′ po czym finaliści wszystkich edycji zmierzą się w wielkim FINALE ;)

Scorpion- zawodnicy wybrani z numerami 1, 16, 17, 32
Sub Zero- zawodnicy wybrani z numerami 2, 15,18,31
Baraka- zawodnicy wybrani z numerami 3,14,19,30
Goro- zawodnicy wybrani z numerami 4,13,20,29
Raiden- zawodnicy wybrani z numerami 5,12.21.28
Jax- zawodnicy wybrani z numerami 6,11,22,27
Sonya- zawodnicy wybrani z numerami 7,10,23,26
Reptile- zawodnicy wybrani z numerami 8,9,24,25

DODATKOWE REGUŁY

#1- rostery drużyn mogą ulegać zmianą ze względu na przeciwnika

#2 XAB Rule- za RZETELNĄ ANALIZĘ, drużyna wskazana przez komentatora otrzymuje bonus w postaci 5 dodatkowych głosów

Qcin

Fan słodkich buziek, miseczek DD, dobrych słodyczy i darmowych alkoholi. A! No i Utah Jazz skoro już musimy o NBA...

15 komentarzy

  1. Ervinius napisał(a):

    Na jakiej zasadzie dokładnie ma funkcjonować potyczka owych, wirtualnych składów?

    Druga sprawa, mianowicie, czy dla każdej (aktualnie) „grupy”, będzie odrębna nazwa, czy wszystkie „grupy” będą nosiły jedną nazwę z poszczególną numeracją? Moją propozycją jest ankieta, jako że o gustach się nie dyskutuje i dla jednego jedne nazwy będą lepsze, zaś może okazać się, że dla innych nie do końca.

  2. Qcin napisał(a):

    nazwy wybierzemy wspólnie, jak się pojawią ciekawe propozycje to na pewno będziemy wiedzieć, że to WŁAŚNIE TA.
    (dla każdego teamu osobna)

    Pojedynki będzie rozstrzygać wy sami poprzez sondę- codziennie odbywać będzie się jedno spotkanie, które będzie trwało 24h, po tym czasie zliczone zostanę głosy i zwycięzca przechodzi do kolejnej rundy.

    Jeśli macie dodatkowe propozycje to śmiało, wykorzystajmy potencjał wspólnie :)

  3. amon napisał(a):

    Nie czaję,o co chodzi,jakie grupowe numery?. Wyjaśnij to troszeczkę ,bo nie wiem o co chodzi… I tak w ogóle,to chodzi o drafty 2000/09, czy 2001/10 (w końcu to 10 draftów ma być,nie 11)???? Proszę o dodatkowe instrukcje

    • Qcin napisał(a):

      racja, 11 draftów;)
      Grupy zawodników wybranych z konkretnymi numerami w drafcie- GRUPA I (ci którzy byli wybrani w drafcie z numerami 1,16,17,32- czyli Lebron, Rose, Oden itd.) ale w każdej z grup musi być co najmniej 1 zawodnik wybrany z każdym z numerów, nie może grać jednocześnie Lebron z Rosem i Griffinem np.

  4. amon napisał(a):

    Dodatkowo można wybrać po dwóch graczy,co fajnie noszą bidony i ręczniji…no i po pleckach poklepują:)

  5. majecha napisał(a):

    Przesadziłeś trochę, niby wszystko jasne ale już są pytania…czyli za bardzo to skomplikowane. My Gawiedź lubimy proste reguły :)

  6. Mnich4 napisał(a):

    O ile przypadły mi do gustu twe „Mecze gorszego Boga”, „Gdybym został GMem”, Olstary to ten projekt nie bardzo :(

    • Qcin napisał(a):

      zrobię jedną rundę, jak się nie spodoba to nie będę kontynuował ;) Nic na siłę!

  7. Mnich4 napisał(a):

    A nauczyłeś się robić ankiety ? :D

    • Qcin napisał(a):

      oczywiście, że nie :D Dlatego tak przedłużam dzień pierwszych pojedynków :D

  8. amon napisał(a):

    Może niech każdy z redaktorów Enbiej będzie patronem każdego z teamów,np. Team Qcin,Team Woy itp. Jeśli dobrze zrozumiałem(poniosło Cię dziś panie Q,akurat mam wolne i trzasnąłem ze 6 bosmanów i miłosławów,głowa ciężka), to nie będziemy sympatyzować z żadnym z teamów,tylko rzetelnie i obiektywnie oceniać,która z watah(piątek) jest lepsza. A może po prostu jestem dziś zdziebka przytępiony? Pierdzielę,nie piję już…dziś

    • Qcin napisał(a):

      patronem mogłaby być nawet Matka Teresa ;) Sytuacja wygląda tak, że każdy zespół ma pulę 44 graczy do wyboru na 5 pozycji, więc akurat kto by dobierał tych zawodników nie ma większego znaczenia bo wybory w 99% byłyby jednakowe ;)
      To ma charakter 100% rozrywkowy, nic ponad to;)
      @VDL- nie, codziennie zamieszczę notkę o tym kto z kim dziś się mierzy i BĘDZIE ANKIETA(oby!), tam klikniesz na kogo głosujesz i po 24h zliczę wyniki ;)

  9. VDL napisał(a):

    No dobra, niby wszystko git. Ale te wybory draftu gdzies przesylamy Tobie czy jak? Bo sie pogubilem ;O

  10. amon napisał(a):

    Ok,po 8. bronku coś tam zajarzyłem,nawet mam propozycję na nazwy teamów,hehe…nawet na czasie. Proponuję teamy: żółty,pomarańczowy,czerwony,różowy,fioletowy,granatowy,niebieski i zielony,taka…tęcza,hehe( może być z angielska). Zaznaczam,że jestem heterykiem,ale nie narodowcem…;Dobra,Qcin…możemy startować,zobaczymy,czy z tej mąki będzie chleb:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *