Dellavedova z umową z Cavs

Australiczyk Matthew Dellavedova, który ma za sobą występy na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, udanie zaprezentował się na obozie przygotowawczym Cleveland Cavaliers i przekonał do siebie trenera Mike’a Browna. Rodak (po części) Kyrie Irvinga już wcześniej , nie grając w NBA, dał się poznać jako solidny defensor (a to jest z kolei atut dla Mike’a Browna) i podczas meczów przedsezonowych już zapracował na dwuletni kontrakt z Kawalerzystami.

23-letni Dellavedova (193cm wzrostu i 86kg wagi) zapracował na dwuletni kontrakt, wart 1.3 mln USD, stając się trzecim, po Irvingu i Jarretcie Jacku, rozgrywającym Kawalerzystów. Zawodnik jest absolwentem kalifornijskiego college’u St. Mary’s i należał do ulubieńców w kadrze australijskiej, trenera Bretta Browna (obecnie Sixers). W historii swojej uczelni zapisał się jak najlepszy strzelec (skuteczność osobistych i za trzy punkty), najlepszy podający oraz gracz, który rozegrał najwięcej spotkań St. Mary’s.

Umowa między Cavs a ich nowym pracownikiem jest częściowo gwarantowana.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *