McCollum wyłączony z gry na 6-8 tygodni

Pierwszoroczniak C.J. McCollum będzie musiał odłożyć swój debiut w koszulce zespołu Portland Trail Blazers. Wszystko z powodu konieczności przeprowadzenia operacji złamanej piątej kości śródstopia w lewej nodze.

22-latek kontuzji doznał podczas sobotniego treningu po tym jak w postawioną przez niego zasłonę wpadł Wesley Matthews. Po tym zajściu McCollum opuścił trening, a trener zespołu z Oregonu Terry Stotts poinformował, że to tylko zwichnięcie.

Dalsze badania przyniosły jednak gorsze wieści, a uraz okazał się o wiele bardziej poważny niż początkowo przypuszczano. Obrońca ma złamaną piąta kość śródstopia, o czym władze Blazers poinformowały na swoim koncie na twitterze.

Teraz McColluma czeka co najmniej od 6 do 8 tygodni przerwy. 22-latek pewnie nie tak wyobrażał sobie rozpoczęcie swojej przygody z NBA.

C.J. został wybrany przez Blazers z 10 numerem w tegorocznym drafcie. W ostatnim sezonie w barwach uczelni Lehigh zdobywał średnio 23,9 punktów na 49,5 proc. skuteczności z gry, w tym 51,6 proc. za trzy, zbierał 5 piłek i rozdawał 2,9 asyst w 31 minut jakie spędzał na parkiecie.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

2 komentarze

  1. Cosmo111 pisze:

    Trafił do Portland to nie ma się co dziwić, klątwa działa…

  2. santi pisze:

    Portland ma nad sobą jakas klątwę chyba.. Aż dziwne, ze Lillard przezyl poprzedni sezon…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *