Cousins blisko przedłużenia kontraktu z Kings?

Źródła ESPN podają, że DeMarcus Cousins może przedłużyć swoją umowę z Sacramento Kings jeszcze przed 31. października, który to dzień jest ostatnim terminem do podpisania nowej umowy dla graczy wybranych w pierwszej rundzie draftu 2010 za nim Ci staną się w przyszłym offseason wolnymi agentami.

Jak dowiedział się portal ESPN nowa umowa pomiędzy młodym środkowym, a popularnymi „Królami” może być sfinalizowana już w przyszłym tygodniu, kiedy to rozpocznie się obóz przygotowawczy do nowego sezonu.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Nie wiadomo o jakich sumach rozmawiają zainteresowane strony, ale możemy się domyślać, że mimo wielkich oczekiwań Cousins nie może liczyć na maksymalny kontrakt. W ciągu trzech lat na parkietach NBA zdobywał średnio 16, 3 punktów oraz 9,8 zbiórek co jest wynikiem przyzwoitym, ale nie jakimś wyjątkowo wielkim.

W proces negocjacji i przekonywania Cousinsa do pozostania w Sacramento ponoć ma włączyć się Shaquille O’Neal, który dopiero co stał się udziałowcem tej ekipy.

Damian Suchan

Od dziecka chciał być jak Allen Iverson, ale zabrakło mu mentora w typie Larry'ego Browna. Od Iversona różni go jednak zamiłowanie do rozdawania asyst. Wychodzi z założenia, że efektowna asysta jest lepsza od każdej ilości punktów. Wielki fan Philadelphi 76ers i koszykówki totalnej w wykonaniu Miami Heat. Czasem coś napisze i ma nadzieję, że ktoś to przeczyta.

1 Odpowiedź

  1. majecha pisze:

    Oprócz rzutów za 3pkt, których bezsensownie się podejmuje, Cusins to taka wersja SHAQa z liceum – więc, kto wie może te podobieństwa się przyciągną? ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *