Absolwent Syracuse dołączył do drużyny Charlotte

bobcatsCharlotte Bobcats podpisali kontrakt z Jamesem Southerlandem. Skrzydłowy, który grał w NCAA w barwach Syracuse Orange nie został wybrany w drafcie, jednak dzięki swym poprawnym występom w lidze letniej udało mu się znaleźć angaż w NBA. W zespole z Północnej Karoliny będzie oczywiście poszerzeniem rotacji składu.

W trakcie trzech lat spędzonych w Syracuse jego najlepszy sezon przypadał na minione rozgrywki, w których to notował średnio 13,3 pkt oraz 5,2 zbiórki na mecz. Zawodnik ten jest bardzo dobrym strzelcem zarówno z dystansu jak i z półdystansu i zapewne te atuty będzię chciał wykorzystać sztab trenerski Bobcats.

Southerland nie znalazł się w gronie 60 zawodników wybranych przez kluby NBA w tegorocznym naborze, ale w trakcie ligi letniej w Orlando występował w barwach Philadephia 76-ers, a w Las Vegas jego umiejętności zdecydowali się sprawdzić Golden State Warriors. Ostatecznie jednak znalazł zatrudnienie właśnie w klubie z Charlotte.

Szczegółowe warunki kontraktu nie zostały ujawnione mediom.

Paweł Kołakowski

Od lat wierny kibic Houston Rockets i wielbiciel Charlesa Barkleya (głównie z czasów gry w Suns). Wychowany na transmisjach NBA w TVP2 wspominający z łezką w oku te godzinne transmisje w piątkowe popołudnia z komentarzem Szaranowicza i Łabędzia :). Ahh te lata 90-te :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *