Chris Mullin dołączył do sztabu Kings

Jeden z najlepszych strzelców NBA późnych lat 80-tych i 90-tych – Chris Mullin dołączył do sztabu szkoleniowego Sacramento Kings.

50-latek będzie kolejnym po Viveku Ranadive (w GSW był mniejszościowym właścicielem, teraz posiada Kings) i Peterze D’Alesandro (został zatrudniony gdy Mullin był dyrektorem w Oakland, teraz jest GMem w Sacramento) członkiem zarządu z przeszłością w Warriors.

Co ciekawe, Mullin miał wpływ na funkcjonowanie drużyny z Sacramento jeszcze przed tym jak otrzymał oficjalną funkcję. To z nim konsultował się wspomniany Ranadive, gdy zatrudniał D’Alessandro.

Pięciokrotny uczestnik Meczu Gwiazd w czasie 16-letniej kariery na parkietach NBA notował średnio 18.2 ppg, 3.5 apg i 4.1 rpg.

Po tym jak opuścił Warriors po sezonie 2008/2009 funkcjonował w świecie amerykańskiej koszykówki jako analityk i komentator telewizyjny.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. Krzychair pisze:

    Fajnie. ściągają ludzi po znajomości – widocznie dobrze się dogadywali w przeszłości

    • majecha pisze:

      Chris lubił kiedyś zajrzeć do kielicha więc to pewnie jedna z tych znajomości ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *