Jennings nie ma obiecanego miejsca w pierwszym składzie

pistons-logo1Joe Dumars stwierdził, że nie jest pewny, który z graczy Detroit Pistons będzie pierwszym rozgrywającym w nadchodzącym sezonie. Wielu uważa, że będzie nim pozyskany z Milwaukee Bucks, Brandon Jennings, ale Dumars twierdzi, że nikt mu tego nie obiecywał.

Rywalami Jenningsa do miejsce w pierwszej piątce najprawdopodobniej będą Payton Siva i Chauncey Billups. Ciężki orzech do zgryzienia będzie miał trener Detroit Pistons, Maurice Cheeks.

– Nadal nie wiem, kto będzie pierwszym rozgrywającym. Mogę powiedzieć, co Mo Cheeks powiedział każdemu z tych graczy. On powiedział, żeby przyszli i powalczyli o swoje i że miejsce w składzie dostanie ten, który najbardziej na to zasłuży – stwierdził Dumars.

Naturalnym kandydatem na pierwszego rozgrywającego wydaje się być Brandon Jennings, który taką funkcję pełnił w Milwaukke Bucks. Dużą konkurencją będzie dla niego Chauncey Billups, ale ze względu na swój zaawansowany wiek jego minuty na parkiecie mogą być ograniczone.

Damian Suchan

Od dziecka chciał być jak Allen Iverson, ale zabrakło mu mentora w typie Larry'ego Browna. Od Iversona różni go jednak zamiłowanie do rozdawania asyst. Wychodzi z założenia, że efektowna asysta jest lepsza od każdej ilości punktów. Wielki fan Philadelphi 76ers i koszykówki totalnej w wykonaniu Miami Heat. Czasem coś napisze i ma nadzieję, że ktoś to przeczyta.

4 komentarze

 1. gratek pisze:

  Imho największy pożytek z Jenningsa będzie z ławki.

 2. Krzychair pisze:

  Naturalnym kandydatem to jest Billups. Jennings to się może najwyżej przesunąc na SG albo pilnie uczyć od niego.

 3. Paweł pisze:

  Billups jest za stary na pierwszą piątkę. 20 minut dobrej gry z ławki może dać drużynie no i będzie liderem w szatni.

 4. kaliber pisze:

  Rola Billupsa jest nieco inna, raczej nie będzie starterem. Ma stworzyć z Cheeksem i Sheedem pion kierowniczy i prowadzący reszte druzyny. Wiadomo w jakim jest wieku i oszczędzać się trzeba. Jennings, Bynum, Stuckey, Siva, chyba w takiej kolejności bym typował chociaż tego ostatniego nie znam jeszcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *