Przegląd premier obuwia Brand Jordan na sierpień

Powrót „trójek”, nowa kolorystyka „czwórek”, nowiutkie Super.Flight 2 i wiele innych – pora na szybki przegląd butów od „jego powietrznej wysokości”, które będzie można zakupić w sierpniu…

Na pierwszy ogień idą bardzo długo wyczekiwane Air Jordan III „Fire Red”, które będzie można kupić już 3 sierpnia w cenie $160.

Teraz czas na AJ IV „Green Glow”, które wbrew pogłoską nie świecą w ciemności (a szkoda). Te z kolei będzie można nabyć już 17 sierpnia w cenie $160.

Spike Lee przyczynił się do sukcesu Brand Jordan, tworząc wyśmienite reklamy. Jeśli ktoś ich nie widział to serdecznie polecam mały seans. Aby uczcić długoletnią współpracę Air Jordan wydał dwa modele – Spizike i Son of Mars. Na początku 2013 roku, postanowiono wypuścić na rynek wersję low. I w ten sposób cały czas napływają nowe kolorystyki – poniższa będzie dostępna już 10 sierpnia w cenie $140.

Poniżej mamy kolejny dowód na to, że Brand Jordan uwielbia odgrzewać stare kotlety – coraz częściej zdarza się, że serwują nam jakieś „składaki” – buty powstałe na skutek powtarzania starych schematów. Moim zdaniem w Jordan powinni tworzyć nowe modele (takie jak XX8, czy choćby nowe Super.Fly 2) i wydawać wersje retro – bez żadnych „składaków” typu Jordan Flight Club 80’s. Ale wracając do butów – premiera jest nieokreślona, jedyne co wiadomo, to że będą one dostępne w sierpniu w cenie $130.

Teraz czas na gwiazdę tego tygodnia – Super.Fly 2. Już wczoraj Adam wrzucił nową reklamę nowych butów Blake’a Griffin’a (która jest całkiem zabawna, ale moim zdaniem jest marną podróbą reklam Jordana ze Spikem Lee) i wspomniał również, że dzielą one część rozwiązań technologicznych z AJ XX8. To prawda, ale są to technologie poprawione – więc dzielą tylko pomysł – ponieważ technologie może mają i podobną nazwę, ale zarazem działają i trochę lepiej, i trochę gorzej. Więcej o tym napiszę w oddzielnym artykule poświęconym tylko i wyłącznie Super.Fly 2. Premiera odbyła się pierwszego sierpnia, więc teoretycznie buty można już kupić w cenie $140.

Raz na jakiś czas Michael Jordan zapada w zamyślenie i przypomina sobie dawne czasy, kiedy walczył na boisku z takimi legendami jak Magic Johnson i Larry Bird. Efektem takich rozmyślań jest „Formidable Foes” Pack, zawierający dwie pary Air Jordan I Mid w kolorystykach LA Lakers i Boston Celtics, oraz ich wersje low. Zarówno wersje mid jak i low, będą dostępne w połowie sierpnia (brak dokładnej daty) w cenie $105 za parę

A tym tygodniu najwięcej uwagi zgarniają Super.Fly 2, ale nie należy zapominać o innych modelach sygnowanych nazwiskami gwiazd Brand Jordan. Chodzi oczywiście o CP3.VI „Blackout” i Melo M9 Black/Metallic Gold/Gym Red. Moim zdaniem całe czarne CP3.VI wyglądają bardzo dobrze, z kolei czerwono-złoto-czarne Melo M9 nie są najlepszą kolorystyka – dałbym im 3-. Obydwie pary będą dostępne w sierpniu (po raz kolejny nie wiadomo kiedy dokładnie – znany jest tylko miesiąc) w cenach $125 za CP3.VI i $140 za Melo M9


Jordan FLTCLB 90’s – czyli nietypowy „składak”. O ile FlightClub 80’s zapożyczał bardzo dużo od AJ IV, to FLTCLB 90’s ma własny oryginalny pomysł na design. Wreszcie mamy model, który nie jest złożony z elementów różnych butów Jordana, tylko ma on własny pomysł na cholewkę, a dodatkami są elementy butów MJ-a. Niby niewielka różnica, ale dla mnie jest ogromna – oznacza to, że w dziale retro Brand Jordan istnieje jeszcze inwencja twórcza. Buty te będą dostępne w połowie sierpnia w cenie $120.

Wszystkie daty i ceny podane zostały na amerykański rynek, nie wiadomo czy chociaż część tych butów będzie dostępna w Polsce.

źródło zdjęć, cen i dat wydania: sneakernews

2 komentarze

  1. GPRbyNBA pisze:

    Njabardziej podobają mi się buty 7 i 8 czyli fioletowe i czarne Super.Fly 2

  2. aaaa pisze:

    Fire Red’y, popielate Superfly 2, bordowe i czarne Flight Club’y ’90 juz sa w krakowskim Foot Lockerze. Natomiast bardzo jestem ciekaw Green Glow AJ IV. Na fotosach przedstawiaja sie wybornie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *