Washington Wizards inwestują w Walla

Washington WizardsWashington Wizards są bliscy podpisania dużego kontraktu z ich liderem – Johnem Wallem. Wybranemu z 1 numerem Draftu w 2010 drużyna ze stolicy zaoferowała maksymalną, pięcioletnią umowę wartą 80 mln$.

W poprzednim sezonie Wall opuścił pierwsze 33 spotkania z powodu kontuzji kolana, lecz, gdy już wrócił – pokazał się z jeszcze lepszej strony niż dotychczas. Dowodem na to są 47 punktów, 7 zbiórek oraz 8 asyst w wygranym meczu przeciwko Memphis Grizzlies. Wizards i agent zawodnika – Dan Fegan – na porozumienie się w sprawie nowego kontraktu mają czas do 31 października, inaczej Wall w przyszłym roku trafiłby na listę wolnych agentów, ale mówi się, że obie strony chcą szybko to sfinalizować.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Wizards proponując tę umowę dali potwierdzenie, że to właśnie wokół tego rozgrywającego zamierzają budować drużynę, która ma walczyć o wejście do Playoffs.

W poprzednim sezonie, Wall notował średnio 18.5 punktu i 7.6 asyst, natomiast skuteczność tego zawodnika z gry wynosiła 44%. Obecnie, John przebywa na Mini-Campie reprezentacji USA w Las Vegas, gdzie trenuje z innymi wielkimi zawodnikami NBA.

Mateusz Musiał

Fan NBA od 2010 roku. Najbardziej oddany jest młodym zespołom takim jak Clippers. Wierny fan Chrisa Paula i Derricka Rose'a. Mimo niższego poziomu często bywa na meczach PLK. Miłośnik serii gier NBA 2K.

3 komentarze

  1. Dominik pisze:

    Wtedy zdobył 47 punktów. Pewnie gdyby nie kontuzja i to, że kilka meczy po powrocie zaczynał z ławki (co jest absolutnie zrozumiałe), liczby w linijce byłyby większe.

  2. ZuySukinkot pisze:

    Nie podpisywał bym maxa z Wizards na jego miejscu. Za rok może dostać maxa w lepszych zespołach… chyba, że „Stolica” zagwarantuje pozyskanie graczy kalibru Cousins lub Bosh…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *