Nuggets, Jazz i Warriors dopinają warunki wymiany

Golden State Warriors prowadzą zaawansowane rozmowy z Utah Jazz i Denver Nuggets w sprawie trójstronnej wymiany (sign and trade), w skład której weszliby dwaj gracze – Andre Iguodala i Randy Foye. Fanów Wojowników uspakajmy, gdyż nie chodzi o dalsze przekazanie Iggy’ego, a raczej o dopięcie kilku szczegółów pierwotnej transakcji, która dała im wszechstronnego swingmana.

Na mocy trójstronnej umowy Iguodala podpisałby najpierw kontrakt z Denver Nuggets (na 4 lata za 48 mln USD), a następnie zostałby on przekazany do Oakland. Ten ruch pozwoliłby Samorodkom na 12 mln ‚trade exception’ na którego wykorzystanie mieliby okrągły rok kalendarzowy.

Z drugiej strony Utah Jazz użyłoby opcji ‚sign and trade’ podpisując trzyletni kontrakt z weteranem Randy Foye’em (który w ich szeregach trafił najwięcej trójek w historii podczas pojedynczego sezonu) a następnie przekazaliby go do Denver. Za następne trzy lata gry w Kolorado ex gracz Clippers i Wolves zainkasowałby sumę 9 mln USD i rywalizowałby o minuty na parkiecie z Evanem Fournierem (Nuggets szukają też możliwości oddania Andre Millera, po transferach Kosty Koufosa – zasilił Grizzlies i JJ Hicksona – przybył z Porland) . Foye w ostatnim roku gry w Salt Lake City notował przeciętną 11,5 pkt w meczu.

Wymiana ta da drugorundowy wybór w drafcie – od Warriors – Jazzmenom – oraz zapewni Golden State miejsce w salary cap przy angażu wybranego w drafcie Nemanji Nedovića.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. bonny pisze:

    trzeba by kogoś sprowadzić na ławke warriors, najlepiej wielkiego byka apsika albo marcina, a za jacka millera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *