J.R. Smith z czteroletnią umową

NY_Knicks_logoJ.R. Smith zostaje w Nowym Jorku! Najlepszy rezerwowy ostatniego sezonu podpisał 4-letni kontrakt o wartości 24mln $. Smith chciał zostać w Knicks, a klub chciał go zatrzymać mimo ograniczonych funduszy. Jak widzimy, obu stronom udało się dojść do porozumienia.

Smith jest po najlepszym sezonie w karierze. Zdobywał 18.1 punktów (skuteczność 42%), 5.3 zbiórek i 2.7 asysty w 33.5 minuty gry. Jego osiągi w play-offach drastycznie spadły, do 14 punktów i skuteczności 33%. Ale mimo tego Knicks podjęli ryzyko i zaproponowali Smithowi wieloletni kontrakt, po tym jak ten zrezygnował z opcji gracza, wartej 2.9mln $. Teraz widzimy, że był to jedynie zabieg, który miał zwiększyć jego zarobki.

Dobry deal dla Knicks? Dla mnie tak, nie płacą wcale dużo, a Smith był wart większych pieniędzy. J.R. mógł przenieść się gdzieś, gdzie byłby pierwszą opcją, ale zdecydował się zostać w Nowym Jorku. Tutaj też będzie mógł się rozwijać i powalczy o wyższe cele, niż z przeciętną drużyną.

3 komentarze

 1. Wojtek pisze:

  Korver za podobne pieniądze został w Atlancie, a powiedzmy sobie szczerze – jest zawodnikiem dużo bardziej wszechstronnym. Jedyne co ich łączy, tfu, dwie rzeczy, które ich łączą, to miłość do trójek i nienajlepsze występy w PO ;) Reszta dzieli…

  • Andree pisze:

   Dobre sobie. Korver jest tak wszechstronny, że umie rzucać za 3 i nic więcej. Prawdziwy all-around player.

 2. MJ pisze:

  Korver bardziej wszechstronny od JR’a? dziwne bo JR ma wszystkie statystyki wyższe od Korvera, przy prawie takim samym czasie gry (29 do 31 min)…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *