Belinelli zmienia Chicago na San Antonio

Włoski obrońca Marco Belinelli po jednorocznej przygodzie w Windy City i mimo wygranej rywalizacji z Ripem Hamiltonem postanowił zmienić otoczenie. Były zawodnik New Orleans Hornets, Toronto Raptors i Golden State Warriors postanowił dołączyć do europejskiej kolonii Grega Popovicha (mam tu na myśli również Danny’ego Greena i Tiago Splittera mających praktyki w europejskich klubach) i być może pokusić się o grę w kolejnych finałach NBA.

27-letni reprezentant Włoch jest poniekąd zastępcą dla Kyle’a Korvera na którego do wczoraj polował słynny Pop. Ex gracz Virtusu Bolonia jest drugim obok Manu Ginobiliego obwodowym graczem Spurs, który w ostatnich dniach przystał na warunki Ostróg. Ponadto w składzie wicemistrzów NBA pozostał też Tiago Splitter.

Belinelli podczas ostatniego roku z Bulls zdobywał coraz to większe zaufanie Toma Thibodeau, zdobywając przeciętne 9.6pkt i 2.0as. Ostatecznie wybrał jednak grę dla bardziej utytułowanego trenera, w Texasie i cieplejszym od wschodniego klimacie.

Teraz czekamy na wieści odnośnie nowego kontraktu dla Gary’ego Neala.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

2 komentarze

  1. bulls2006 pisze:

    to niespodzianka, to co będzie z Nealem,
    wolałbym Korvera, ale i Bellineli się przyda

  2. Woy pisze:

    Neala może nie być, może Chicago;-)??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *