McMillan zastąpi Shawa w Indianie

Długo na swoją nową pracę czekał ex trener Seattle Supersonics i Portland Trailblazers – Nate McMillan. Jak donoszą źródła związane z Indianą Pacers, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie – były asystent Mike Krzyzewskiego przy pracy z kadrą amerykańską – zaakceptował warunki umowy i zostanie najbliższym pomocnikiem Franka Vogela.

McMillan miał przerwę od marca 2012, kiedy to stracił posadę pierwszego szkoleniowca Blazers a jego miejsce zajął Kaleb Canales. Mr. Sonic następnie próbował szukać posady wśród kilku klubów NBA. Podczas off-season 2012 wydawało się nawet, że był blisko posady wśród Bobcats..

Podobna sytucja miała miejsce tej wiosny, kiedy Nate McMillan ubiegał się o posadę trenera w kilku klubach NBA jak Bucks, Hawks oraz Pistons. Niestety z marnym skutkiem, przegrywając każdy z wyścigów o stołek. Dziś okazuje się, że musiał on czekać do momentu zatrudnienia Briana Shawa w Denver, by dostać tylko posadę asystenta w Indianie Pacers.

McMillan parafuje umowę na 2 lata i będzie starał się z jak najlepszej strony wspomagać Franka Vogela. Ponadto będzie on miał klazulę w kontrakcie, że w razie pojawienia konkrentej propozycji ze strony innego klubu (i dla head coacha), będzie on mógł odejść. Może do upragnionych Sonics ? ;-)

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *