Rajon Rondo może wylądować w Mavericks

200px-Dallas_Mavericks_logo.svg

Jak mówią ostatnie doniesienia z za oceanu, rozgrywający Celtics, może już niebawem przeprowadzić się do Dallas w stanie Texas. Mavericsk mają zaoferować za niego swoją gwiazdę – Nowitzkiego.

Jedyny problem jest taki, że jeśli Dallas pozyskają Rajona Rondo, może im nie starczyć miejsca dla Howarda, o którego się starają. Dwight oczywiście mógłby być zadowolony wizją gry w jednym zespole z takim rozgrywającym jakim jest RR.

Jeśli Celtics wytransferowaliby Rajona, musieliby tez oddać do Dallas kilka innych kontraktów. Gerald Wallace, Brandon Bass i Courntey Lee mogą być potrzebni, aby jakikolwiek deal mógł powstać.

Marc Stein z ESPN napisał na twitterze:

 

W Bostonie zaczynają bardzo dużą przebudowę. Najpierw oddali Garnetta i Pierce’a do Nets, a teraz są jeszcze prowadzą rozmowy nad Rondo. Nie widzę tej drużyny w playoffs przez co najmniej kilka następnych lat. Dopiero później może wyjść im to na dobre, zresztą zawsze jest tak jeśli wchodzi się w „rebuilding mode”.

Poza planami wymiany RR za Nowitzkiego, C’s chcą też otrzymać rozgrywającego Shane’a Larkina, który został wybrany przez Dallas z 18 numerem w tegorocznym drafcie. Podsumowując, nie jestem przekonany co do propozycji wymiany Rondo, ale nie można tego od razu odrzucić. W NBA nigdy nie wiadomo do czego dojdzie. Zaczął się okres niespodziewanych i wielkich wymian. Będzie się działo.

Adam Wiśniewski

Fan NBA i Miami Heat od 2006 roku, kiedy to D-Wade (mój ulubiony zawodnik) zdobył pierwszy tytuł. Z niegrających już zawodników jestem wielkim fanem Iversona. Obecnie staram się z dnia na dzień polepszać swoją grę. Wciąż czeka na telefon od menadżera drużyny z NBA.

10 komentarzy

 1. Maciek_B pisze:

  Dla mnie trade z cyklu „unreal”. Ze względu na Dirka. Cuban wielokrotnie mówił, że chce stworzyć Dirkowi skład na kolejne mistrzostwo tuż przed końcem kariery, ale kto wie…

 2. Bart pisze:

  Czy celtics dokonali już amnestii na kimkolwiek?

  • Apapap pisze:

   Tak mieli już amnestie. Brendan Haywood.

  • Wojtek pisze:

   jesteś pewien, że Boston miał amnestię na Brendanie? Boston?

  • Apapap pisze:

   Nie wiem czemu myślałem o Mavs pisząc odpowiedz. Celtowie rzeczywiście nie skorzystali z amnestii. Mogą ją wykorzystać na RR i AB.

 3. kondzio pisze:

  to jest niemożliwe. Koniec kropka

 4. bargnani7 pisze:

  prędzej Gortat zostanie MVP niż Mavs wytransferują Dirka.

 5. bartol86 pisze:

  news jest niczym science fiction Dirk jest nietykalny i koniec kropka.

 6. Kkkk pisze:

  No nie wiem czy taki unreal.Nikt się nie spodziewał transakcji z Holidayem i Piercem a tu bach. Draft tez był dość szalony więc chyba szykuje się szalone lato transferów w off season i różne dziwy jeszcze możemy zobaczyć.

 7. ads pisze:

  Dla mnie Ainge już się za bardzo rozbrykał. Wymienił już pół składu Celtics ok, ale akurat Rondo jest to gracz od którego można zacząć budować silną drużynę. Nowitzki z punktu widzenia zielonych to bardzo duży kontrakt ale schodzący po najbliższym sezonie (jedyny pozytyw). Dirk, z calym szacunkiem dla niego, jest już troche za stary żeby teraz zaczynać budowę ekipy od niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *