Gentry czy Snyder? czyli kto nową miotłą wśród Bobcats.

Wczoraj dowiedzieliśmy się o zwolnieniu Mike’a Dunlapa z funkcji pierwszego trenera Charlotte Bobcats, a już dziś pojawiły się pierwsze nazwiska potencjalnych następców szkoleniowca, który wygrał z Rysiami 21 meczów. Jak donoszą źródła związane z organizacją zarządzaną przez Michaela Jordana, schedę po Dunlapie ma przejąć bardziej doświadczony coach.

Pierwszym wyborem Bobcats może zostać zwolniony w trakcie zakończonego sezonu regularnego Alvin Gentry, który jest doskonale znanym szkoleniowcem z racji pracy dla Phoenix Suns. Gentry w NBA pracuje od sezonu 1994-5, kiedy zaliczył debiut z Miami Heat, a następnie z przerwami prowadził kolejne zespoły jak Detroit Pistons, L.A. Clippers i właśnie  Suns. Podczas 705 gier wygrał 335 i tylko dwukrotnie awansował do play offs (raz tylko wychodząc ponad pierwszą rundę).

59-letni trener móglby skorzystać z możliwości pracy z młodą drużyną, bowiem tak naprawdę nie ma nic do stracenia, a wydaje się ,że młode Rysie mogą zagrać jeszcze lepiej w kolejnym sezonie. Licząc również na fakt pozyskania wysokiego numeru draftu.

Drugą opcją jest były asystent Los Angeles Lakers, a dziś trener-asystent Ettore Messiny w CSKA Moskwa, Quin Snyder. Co ciekawe Synder był już brany pod uwagę w poprzednim off season, kiedy nawet odbywał wstępną rozmowę z Michaelem Jordanem na temat jego pracy w Charlotte. Quin pracował jako asystent słynnego Mike’a Krzyzewsky’ego w Duke czy pomocnik Mike’a Dunleavy’ego wśród Clippers. Jako rozgrywający NCAA trzykrotnie z Duke gościł w Final Four (ponownie gościł w tej imprezie trzykrotnie jako asystent). W swojej karierze pracował też z Dougiem Collinsem wśród Sixers, oraz Mike’iem Brownem dla Lakers.

Zastanawiam się na kogo postawią tym razem Bobcats, mając na uwadze, że ani z doświadczonymi coachami jak Paul Silas i nowicjuszami – Sam Vincent i Mike Dunlap – im nie szło w ostatnich latach. Najlepiej wśród nich radził sobie Larry Brown, dający Rysiom awans do jedynych play offs 2010. W swoich szergach mieli oni jednak takich zawodników jak Raymond Felton, Gerald Wallace oraz Stephen Jackson.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *