Malcolm Thomas wraca do składu Byków.

Zapewne pamiętacie go z Summer League, i wspominacie jako jednego z najbardziej atletycznych podkoszowych lata 2012. Malcolm Thomas, ma 25-lat, mierzy 206cm wzrostu i podczas 26 gier dla L.A. D-fenders notował średnie: 15pkt, 10zb i 1.8 bloku. Ponadto został on wybrany najlepszym skrzydłowym ligi NBDL. Ma za sobą też trzy oficjalne występy wśród Spurs, a teraz stanie przed szansą pokazania się chicagowskiej publiczności w miejsce kontuzjowanego Taja Gibsona.

Thomas w tym sezonie reprezentował już barwy izraelskiego Maccabi Tel Aviv i grał pod kierunkiem Davida Blatta. Jak dobrze pamiętacie, ten świetnie zbierający i często blokujący podkoszowy walczył o miejsce w składzie Chicago Bulls obok Olka Czyża. O ile nasza polska czwórka gra już we włoskim Virtusie Rzym – to Thomas cały czas marzył o szansie gry w NBA i szybko wrócił do USA..W D-League rozegrał dwa spotkania, najpierw i znów dla L.A. D-Fenders zaliczył 13pkt i 17zb a po chwili zainteresowali się nim sternicy Golden State Warriors.  Później nastąpił jego debiut – przeciwko Milwaukee Bucks (0 pkt i 2zb) – by po chwili zdobył pierwszy punkt w sezonie przeciwko Knicks. Z Warriors ostatecznie rozegrał krótkie pięć spotkań i łącznie zanotował 21minut/3pkt/5zb.

Między spotkaniami NBA zanotował on drugi występ na parkietach niżej ligi, tym razem dla Santa Cruz, zaliczając 8pkt i 15zb. Wiedząc, że drugiego 10-dniowego kontraktu nie podpiszą z nim Warriors, zdecydował się on na przenosiny do Chicago, zważając na fakt kontuzji Taja Gibsona i krótkiej ławki na pozycjach podkoszowych Toma Thibodeau. Być może defensywne możliwości i atletyzm zawodnika przekonają Thibsa do dania zawodnikowi drugiej i dłuższej szansy?

Debiut gracza ma nastąpić w kolejnym meczu Bulls, przeciwo Portland Trail Blazers.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

8 komentarzy

 1. GPRbyNBA pisze:

  buuuu Rose’a nie ma na ławce :-/

 2. rzepik pisze:

  Droga Redakcjo!

  Zróbcie coś z Chatem! niech wróci na strone głowną! tracicie czytelników którzy chcą korespondować miedzy sobą ! chat na osobnej zakładce nie jest fajny i niestety traci na wartosci.. na głownej wszyscy go widzą i kazdy moze skomentować często jakiś anonim nawet który przedstawi trafne spostrzeżenie.

  Nie chcecie widzieć problemu?
  proszę przywróćcie chat na główną!

  Pozdrawiam
  W imieniu nie tylko swoim ale także pozostałych czytelników.

 3. GPRbyNBA pisze:

  okejjj ale kiedy wraca?
  Kiedy podpisuje kontrakt, na jaki czas, od którego meczu będzie mógł pomóc bykom?

  • GPRbyNBA pisze:

   yhmm wycofuje się. Czytanie ze zrozumieniem się kłania a raczej… szukałem cyferek nie zauważając ostatniego zdania. Podpisał na 10 dni?

 4. woy9 pisze:

  na 10 dni. pozdro. liczę i chciałbym by został do końca sezonu. Przy letniej amnestii Boozera mógłby być ciekawym zmiennikiem dla Taja Gibsona w nowych rozgrywkach.

 5. GPRbyNBA pisze:

  Myślisz że sie go pozbędą? NA jakiej podstawie?
  Wiem ze za dużo zarabia, zarabiał by dużo nawet gdyby był liderem a nim nigdy nie został za to jest… za słaby w obronie a włodarze nie lubią przepłacać ale czemu myślisz ze się go pozbeda po sezonie? przebudowa? Poszukają zamiennika?

  • woy9 pisze:

   zacytuję Ci Kosmo z wpisu o Nuggets vs. Bulls
   „wczoraj Boozera to wszyscy omijali grą, jakby był trędowaty…”

  • GPRbyNBA pisze:

   czytałem
   Tylko sprawą otwartą jest dla mnie czemu? Przecież w ataku nie jest zły. Jest lepszy od Denga. – tam wsiu bździu nadgarstek paluszek, głowa czy nóżka – gorzej rzuca i to fakt. Obojętnie czemu. Ostatnio zachwycaliśmy się serią punktów na 60% skuteczności Lebrona bo skuteczność jest ważna. Deng: 0.424, Boozer: 0.471. faktem jest że Boozer ma najlepiej ułożoną rękę na półdystans z całej ekipy Byków. Obrona nie jest koszerna ale akurat atak ma niezły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *