Kris Humphries wypadł z rotacji Nets

brooklyn_nets_logo_detail_secondaryJak podały źródła stacji ESPN, skrzydłowy Brooklyn Nets Kris Humphries otrzymał informację od trenera P.J. Carlisimo, że nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu w najbliższych spotkaniach.

Szkoleniowiec chce ograniczyć rotację do 10 graczy, a minuty wysokich podzielić między starterów Lopeza i Evansa, a także Andray’a Blatche’a i Mirzę Teletovicia.

Zarabiający 12 mln $ za sezon w ramach dwuletniej umowy Humphries rozegrał świetny poprzedni sezon przez co Nets zdecydowali się zaoferować tak wielkie pieniądze.

W drużynie Johnsona był regularnym zagrożeniem na poziomie double-double i średnio notował 13.8 ppg i 11.0 rpg (w tym blisko 4 zbiórki na mecz na atakowanej tablicy).

Po sowitej podwyżce ewidentnie jednak spuścił z tonu i jeszcze gdy klub prowadził coach Avery zaczął tracić miejsce w składzie.

Do łask powrócił na chwilę po zmianie szkoleniowca, ale jak widać także Carlisimo stwierdził, że woli częściej od niego oglądać na boisku innych graczy.

Biorąc pod uwagę, że w przyszłym sezonie umowa Humphriesa będzie wygasająca można się spodziewać intensywnych prób znalezienia partnera do wymiany.

W dotychczasowych 52 spotkaniach Kris wyszedł 20 razy w pierwszej piątce i osiągał średnio 5.5 ppg i 5.9 rpg w 18.4 mpg.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *