Rozkład jazdy z C+

Canal+SportHD_2009Mecz wieczoru: Oklahoma City Thunder (42-16) – Los Angeles Clippers (43-18) – transmisja w Canal + HD o godz. 21.30. Powtórka jutro o godz. 12.30 w Canal + Sport HD.   

To już nie jest tylko spotkanie o drugą pozycję na Zachodzie przed zbliżającymi się coraz bardziej play offami. To także okazja dla jednych i drugich, by wobec kontuzji Tony’ego Parkera rozpocząć pogoń za Spurs o pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej.

Przed tym meczem wydawało się, ż pierwsze miejsce jest poza zasięgiem i obie drużyny będą walczyć o druga pozycję w tabeli. W tym wypadku w trochę lepszej sytuacji niż drużyna z Los Anegeles znajdował się zespół z Oklahomy. Rozegrali o trzy mecz mniej i z trzech dotychczasowych spotkań w tym sezonie z Clippers wygrali dwa. Jest to o tyle ważne, ze w przypadku takiego samego bilansu na koniec sezonu, to Thunder będą wyżej w tabeli, a co więcej zapewnią sobie przewagę parkietu do co najmniej finału Konferencji.

Jednak przez piątkową kontuzję Parkera trochę się zmieniło i zarówno jedna, jak i druga drużyna może powalczyć o pierwszą pozycję na Zachodzie. Nawet bez Parkera będzie trudno dogonić Spurs, ale brak Francuza może się jednak prędzej czy później odbić na zespole z Teksasu. Miesiąc przerwy to dużo, a do tego dojdzie jeszcze czas, by wrócić do formy sprzed kontuzji.

Czy Thunder i Clippers mają szanse dogonić w tym czasie Spurs? Zakładając, że Parkera nie będzie równy miesiąc San Antonio rozegra do tej pory 14 spotkań. Oklahoma 16, a Los Angeles również 14.

Spurs: Pistons, Bulls, Blazers, Thunder, @Wolves, Mavs, Cavs, Warriors, Jazz, @Rockets, Nuggets, Clippers, Heat. @Grizzlies. 14 spotkań, 11 u siebie, 3 na wyjeździe. 9 z zespołami powyżej 0.500.

Thunder: @Clippers, Lakers, @Knicks, @Bobcats, Celtics, @Spurs, Jazz Magic, @Mavs, Nuggets, @Grizzlies, @Magic, Blazers, Wizards, @Wolves, @Bucks. 16 spotkań, 7 u siebie, 9 na wyjeździe. 8 z zespołami powyżej 0.500.

Clippers: Thunder, Bucks, @Nuggets, Pistons, Grizzlies, Knicks, @Kings, Sixers, Nets, @Mavs, @Hornets, @Spurs, @Rockets, Pacers. 14 spotkań, 8 u sibie, 6 na wyjeździe. 9 z zespołami powyżej 0.500.

Patrząc na ich terminarze najtrudniejszy wydają się mieć Thunder, a najłatwiejszy Spurs. Niezwykle ważne dla próby dogonienia San Antoni będą pojedynki z liderem Zachodu, ale i Oklahoma i Los Angeles zagrają te mecze na wyjeździe i jeśli przegrają to raczej nie dadzą rady. Duże znaczenie może mieć również dzisiejszy pojedynek pomiędzy obydwoma zespołami, a ewentualne zwycięstwo może dać dużego kopa w pogoni za Spurs.

Pewne jest jedno. Nic nie jest jeszcze przesądzone i każde kolejne spotkanie będzie miało duże znaczenie, a nawet najmniejsze potknięcie może być ważne przy układzie tabeli na koniec sezonu i rozstawieniu przed play off.

Liderzy zespołów (średnie na mecz): Thunder – Clippers

Punkty: Kevin Durant (28,5) – Blake Griffin (18,5)

Zbiórki: Serge Ibaka (7,9) – Blake Griffin (8,7)

Asysty: Russell Westbrook (7,8) – Chris Paul (9,6)

Przechwyty: Ronnie Brewer (2) – Chris Paul (2,4)

Bloki: Serge Ibaka (3) – DeAndre Jordan (1,4)

Ostatnie 5 spotkań:

Thunder: @Rockets (P), Timberwolves (Z), Bulls (Z), Hornets (Z), @Nuggets (P)

Clippers: Spurs (P), Jazz (Z), Bobcats (Z), @Pacers (Z), @Cavaliers (Z)

Z – zwycięstwo, P – porażka, @ – wyjazd

Dotychczasowe mecze:

21.11 Clippers – Thunder 111:117, 22.01 Thunder – Clippers 109:97

Pozostałe spotkania:

Miami Heat (42-14) – New York Knicks (35-20) – godz. 19.00

Jeśli ktoś miałby przerwać serię 13 kolejnych zwycięstw z rzędu Heat, to Knicks są jedną z tych drużyn, która może tego dokonać. Zespół z Nowego Jorku jako jedyny w lidze pokonał dwukrotnie w tym sezonie ubiegłorocznych mistrzów NBA. Jeśli natomiast zwycięstwo odniesie drużyna z Miami, to wyrównają najdłuższą serię wygranych w historii organizacji, ustanowioną w sezonie 2004/05.

Philadelphia 76ers (23-34) – Washington Wizards (18-39) – godz. 0.00

Sixers przegrali już 9 kolejnych meczów na wyjeździe. To ich najdłuższa taka seria od przełomu listopada i grudnia 2006 roku. Gdyby to był początek sezonu to powiedziałbym, że dzisiaj bez problemu ją przerwą, jednak w ostatnim czasie to zespół ze stolicy USA jest w lepszej formie i zwycięstwo Sixers wcale nie jest tak pewne.

Memphis Grizzlies (38-19) – Orlando Magic (16-43) – godz. 0.00

J.J. Redick został oddany do Bucks, ale nie sądzę by w Orlando ktoś za nim tęsknił. Tym bardziej, że z zamian przyszedł do Magic Tobias Harris. Drugoroczniak w czterech meczach w barwach nowego klubu zdobywa średnio 20 punktów na mecz z ławki, na 69,5 proc. skuteczności, a do tego w ostatnim spotkaniu z Rockets rzucił najwięcej w karierze 27 oczek.

Charlotte Bobcats (13-45) – Sacramento Kings (20-40) – godz. 0.00

W ostatnich 10 spotkaniach Kings tracą aż 116,3 punktów na mecz, co jest aż o 11 oczek gorszym wynikiem gorszym wynikiem od ich średniej w sezonie. Dzisiaj po raz pierwszy od 9 lutego mogą zatrzymać przeciwników poniżej 100 punktów, ponieważ Charlotte w ostatnich 10 pojedynkach rzuca zaledwie 85 punktów na mecz.

Dallas Mavericks (26-32) – Houston Rockets (32-28) – godz. 1.00

Mavs mają bilans 22-7, kiedy rzucają co najmniej 103 punków w meczu i 4-25, kiedy nie przekraczają tej granicy.

Detroit Pistons (23-38) – San Antonio Spurs (46-14) – godz. 1.00

Spurs stracili Tony’ego Parkera na miesiąc. Bez Francuza w tym sezonie mają bilans 3-1, ale jednak może być ciężko utrzymać im pierwsze miejsce na Zachodzie bez swojego najlepszego zawodnika. Ławka Spurs uznawana jest za jedną z najlepszych w lidze. Nie ma lepszego momentu niż teraz, by potwierdzić tą tezę.

Chicago Bulls (34-25) – Indiana Pacers (37-22) – godz. 2.00

Spotkanie dla miłośników defensywnej koszykówki. Pacers tracą średnio 89,6 punktów na mecz – najlepszy wynik w lidze, podczas gdy Bulls 91,2. Pozwala im to na zajmowanie trzeciej pozycji pod tym względem.

Atlanta Hawks (33-24) – Los Angeles Lakers (29-30) – godz. 3.30

Jeśli Lakers dziś wygrają po raz pierwszy od 28 grudnia będą mieli na koncie tyle samo zwycięstw, co porażek.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

3 komentarze

  1. hydro12 pisze:

    Panie Redaktorze, mecz wieczoru jest o 21:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *